نماینده بجنورد در مجلس: بدون خدمات هلال‌احمر پاسخگوی عملیات اربعین نبودیم

نماینده خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیت هلال احمر در حوزه درمان و اعزام نیرو و تجهیزات در پیاده روی اربعین تلاش‌های ارزشمندی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سیدمحمد پاک‌مهر نماینده بجنورد، جاجرم، سملقان خراسان شمالی افزود: هلال‌احمر در مدیریت درمان زائران در مسیر اربعین حسینی نقش‌آفرینی موثر و برای اعزام نیرو و تجهیزات در پیاده‌روی اربعین، تلاش‌های ارزشمندی داشته است.

پاک‌مهر با تقدیر از خدمات هلال‌احمر در اربعین حسینی (ع) عنوان کرد: امسال حجم زائران ما افزایش چشمگیری یافته است و اگر هلال احمر در حوزه درمان رسالت خود را انجام نمی‌داد پاسخگوی بسیاری از مسائل نبودیم.

پاک مهر ادامه داد: مدیریت پیشگیری از بحران در این مدت به بهترین شکل انجام گرفت تا اتفاقی در حوزه سلامت مردم نیفتد، پیش‌بینی ارائه خدمات در مرز، مسیر و شهر کربلا ارزشمند بود و با مدیریت پیش از بحران همراه شد. امسال تعداد مراکز درمانی هم افزایش داشته و از 15 مرکز درمانی فعال در سال گذشته به 40 مورد رسیده است. به اضافه این که تعداد بیمارستان‌ها افزایش یافته است. هر ظرفیت مردمی که به کشور عراق آمده جمعیت هلال‌احمر از آن به بهترین شکل برای خدمت‌رسانی استفاده کرده است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر بسیار توانمند، بحران‌ها را مدیریت کرده و حتی از ظرفیت مجموعه موکب‌ها نیز بهره گرفته‌است، این اقدامات، هم‌افزایی خوبی را نشان می‌دهد.

نماینده دوره یازدهم مجلس، خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت‌های درمانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی بیان کرد: گستردگی خدمات جمعیت هلال‌احمر در حوزه درمانی بسیار بالاست. شاید به همین دلیل است که دو میلیون نفر در این مدت زمان ویزیت شده‌اند. به اضافه این که کادر درمان از نظر دارو و خدمات و نیرو تلاش‌‌های ارزنده‌ای داشته‌اند.

پاک‌مهر در ادامه تاکید کرد: اگر برای سال‌های آینده زیرساخت‌های لازم فراهم نشود با مشکلاتی مواجه خواهیم شد چراکه اربعین گسترده‌تر از امسال تکرار می‌شود و این وظیفه ما را سنگین می‌کند.

وی اضافه کرد: بیمارستان امام علی (ع) در نجف با 200 تخت برای کشور ایران، آبرو و ظرفیت با ارزشی در خدمت به زائران است که به حمایت مجلس و دولت برای راه‌اندازی تمام بخش های آن نیاز است.

 

لیلا شوقی
تهیه کننده:

لیلا شوقی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *