هلال‌احمر؛ آماده امدادرسانی در زمان طلایی حوادث + عکس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در نشست مشترک با مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: جمعیت هلال احمر؛ آماده امدادرسانی در زمان طلایی حوادث است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به فعالیت بخش های مختلف این جمعیت گفت: جمعیت هلال احمر باید همیشه آماده باشد تا بتواند در فرصت طلایی حادثه را پوشش دهد و در کنار آسیب دیدگان باشد.

وی با اشاره به اینکه هر حادثه ای که رخ می دهد جمعیت هلال احمر با هدف نجات جان انسان ها و کاهش آلام بشری وارد صحنه می شود، افزود: ضرورت آموزش و تربیت نیروهای زبده و متخصص در امر امدادرسانی از اهداف معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر است.

 فلاح با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد بین المللی در همه حوادث و بحران های استانی، ملی و بین المللی با محوریت داوطلب محوری حضور می یابد، خاطرنشان کرد: 30 حادثه در استان کرمان رخ می دهد و بیش از 4 حادثه در شبانه روز توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر امدادرسانی می شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در گستردگی محورهای مواصلاتی در سطح کشور رتبه دوم دارد، اظهار کرد: در حوزه محرومیت زدایی با اعزام کاروان های سلامت و نیکوکاری در مناطق محروم استان اقدامات بسیار شایسته ای انجام شده است.

فلاح با اشاره به فعالیت سه داروخانه جمعیت هلال احمر در استان کرمان افزود: در مناطق کمتر توسعه یافته استان نیز خدمات درمانی و توانبخشی گسترش یافته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه تنوع خدمات در هلال احمر زیاد است، افزود: از توان و ظرفیت استان کرمان برای توانمندسازی جمعیت هلال احمر باید بهره مند شویم تا به عنوان معین استان های جنوب شرق کشور در امر امدادرسانی در پوشش حوادث موفق باشیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان در این جلسه گفت: زحمات نیروهای داوطلب و ایثارگر جمعیت هلال احمر بر کسی پوشیده نیست و سعی می کنیم در این امر خطیر و بشردوستانه در کنار شما باشیم.

محمد سلمانی افزود: در طی بازدید که از بخش های مختلف جمعیت هلال احمر صورت گرفت از نزدیک با ماموریت های این نهاد بین المللی آشنا شدیم و خدمات شما در حینی که در شرایط سخت ارائه می شود اما برای نیازمندان مسرت بخش و شادی آور است.

لازم به ذکر است ظهر امروز مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان و هیات همراه از داروخانه هلال احمر شهر کرمان، مرکز جامع بهداشت، درمان و توانبخشی، مرکز کشوری آموزش های تخصصی، پایگاه امدادی پشتیبانی و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر استان کرمان بازدید کردند.

پاکسرشت کرمان
تهیه کننده:

پاکسرشت کرمان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *