هلال‌احمر خراسان جنوبی ۲۴۶۰ بسته غذایی میان نیازمندان استان توزیع می‌کند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در مرحله سوم رزمایش کمک های مومنانه 2460 بسته غذایی به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان بین محرومان توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمدرضا رضایی صبح سه شنبه در مراسم رونمایی از ۲۴۰۰ بسته معیشتی برای توزیع بین متاثرین از کرونا ویروس در استان گفت: ورود این ویروس در استان همانند دیگر نقاط کشور ضربه های زیادی به ابعاد مختلف جامعه اعم از اقتصادی و بهداشتی وارد کرده است‌. 

وی انجام خدمات بشردوستانه بدون در نظر گرفتن محدودیت های دینی، اقلیتی و مذهبی را از اهداف ذاتی هلال احمر دانست و افزود: کمک به نیازمندان در زمان بحران و غیر بحران از مهم ترین رسالت های این جمعیت بوده که در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

رضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با کرونا گفت: از ابتدای شیوع این ویروس در استان اقداماتی اعم از ضدعفونی معابر و اماکن عمومی، توزیع بسته های معیشتی، اجرای طرح آمران سلامت و کنترل سلامت مسافران در ورودی شهرها انجام  شده است.

وی افزود: کمک های هلال احمر در عصر کرونا حول سه محور‌ شامل ارائه خدمات بهداشتی، توزیع کالاهای بهداشتی و تهیه کپسول اکسیژن و رزمایش کمک های مومنانه انجام می شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ کپسول اکسیژن توسط خیرین تهیه شده و در اختیار بانک امانات پزشکی قرار گرفته است، گفت: از خیرین و مردم نوعدوست خواستاریم با پیوستن با کمپین دست یار و اهدای نفس، در کمک به بیماران نیازمند هلال احمر را همیاری کنند.

وی با اشاره به رزمایش کمک های مومنانه بیان کرد: در مرحله اول و دوم این رزمایش بیش از 5000 بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شده است. همچنین در مرحله سوم این رزمایش 2460 بسته غذایی به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان بین محرومان توزیع می شود.

رضایی از ورود هلال احمر در اجرای پروژه های زیرساختی روستاهای محروم خبر داد و افزود: سولابست از جمله روستاهایی بوده که با ورود خیرین، مشارکت هلال احمر و همکاری مردم خدماتی اعم از لوازم زیستی، معیشتی و  زیرساختی دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ باب سرویس بهداشتی و حمام و یک باب کتابخانه در این روستا در حال احداث است، افزود: همچنین ۴۷ انشعاب کنتور گاز برای روستاییان خریداری و توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در راستای ارائه خدمات زیرساختی و انجام پروژه عمرانی در روستای سولابست هزینه می شود.

وی جوانان را سرمایه های اصلی جمعیت هلال احمر دانست و اظهار کرد: هلال احمر با استفاده از این ظرفیت عظیم، در راستای لبیک به فر مایشات رهبر فرزانه انقلاب در خدمت به محرومان از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *