از آبرسانی تا توزیع بسته‌های معیشتی در روستاهای نهبندان

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در دومین روز از اجرای طرح نذرآب 4 توسط هلال‌احمر زنجان و چهارمحال بختیاری از نزدیک شاهد عملیات عمرانی لوله‌کشی برای تامین آب شرب سالم و پایدار در روستای درشگفت و توزیع ‭‭300‬‬ بسته غذایی و معیشتی در بین روستانشینان شهرستان نهبندان در خراسان جنوبی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ خسرو رحمانی معاون آموزش و پژوهش این جمعیت در مراسم رونمایی از دومین کاروان کمک‌های معیشتی طرح نذرآب 4 در شهرستان نهبندان گفت: خوشبختانه امروز سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نذر آب پایدار را مد نظر قرار داده است. از خیرین داوطلب متشکریم که به سمت تامین آب پایدار در مناطق مختلف و نیازمند حرکت می‌کنند.
رحمانی با بیان اینکه نذر آب پایدار اقدامی زیرساختی و باعث تثبیت جمعیت در کشور خصوصا مناطق مرزی است، عنوان کرد: توسعه زیرساختی در مناطق محروم گامی ماندگار است که باید بیشتر مورد توجه خیرین قرار گیرد.
 
در این مراسم سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار داشت: با اجرای طرح ملی نذر آب 4 در شهرستان نهبندان حدود 200 خانوار از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به نصب و راه اندازی دو دستگاه تصفیه آب در روستاهای مهل آباد و رومه شهرستان نهبندان افزود: اجرای یک خط لوله به طول یک هزار و 200 متر، توزیع 17 هزار آب معدنی و هشت تانکر آبرسان، توزیع 300 بسته معیشتی، 500 ثوب لباس و 150 بسته لوازم التحریر از خدمات این طرح است.
موسوی اعتبار اجرای این خدمات را نزدیک به 600 میلیون تومان اعلام کرد. 
وی با بیان کرد: خشکسالی های 20 ساله اخیر در استان خراسان جنوبی اقتصاد مردم را نابود کرده است و تنش آبی مهم‌ترین مشکل مردم منطقه است.
در این مراسم علی منفرد معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر زنجان گفت: توزیع بسته‌های معیشتی در روستاهای محروم نهبندان با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان، چهارمحال بختیاری و خراسان جنوبی انجام شد.
وی افزود: علاوه بر توزیع بسته های معیشتی، مسابقات ورزشی میان دانش آموزان برگزار شد و همچنین 250بسته لوازم التحریر و اسباب بازی توسط تیم سحر در روستای مهل‌آباد نهبندان توزیع شد.
معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: عملیات اجرای لوله کشی برای  آب‌رسانی پایدار با همکاری سازمان آب و فاضلاب شهرستان نهبندان در روستای درشگفت در حال اجراست و برای اجرای این طرح مشغول لوله‌گذاری به طول یک‌هزار و 200 کیلومتر هستیم.
همچنین مجید بیکی فرماندار نهبندان در مراسم رونمایی از کمک های معیشتی دومین کاروان نذر آب۴ در این شهرستان اظهار داشت: یکی از اهداف مهم جمعیت هلال‌احمر بشردوستی و خدمت بی‌منت است که در جریان برگزاری طرح نذر آب در مناطق محروم،‌ به‌خوبی شاهد آن هستیم.
 
 فرماندار نهبندان افزود: با توجه به شرایط خاص در منطقه خراسان جنوبی به خصوص شهرستان نهبندان امروز مهم‌ترین اولویت منطقه تامین آب است. 
 
وی با اشاره به اینکه شهرستان نهبندان 17 درصد وسعت استان را شامل و 52 هزار نفر جمعیت دارد، گفت: 60 درصد جمعیت این شهرستان روستایی و دارای 278 روستا هستیم. پراکندگی بالا و جمعیت پایین باعث شده هزینه خدمات‌رسانی در شهرستان بسیار افزایش یابد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *