پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > وقف یک دانگ و نیم از قریه «کوچک‌سرا»
 


  چاپ        ارسال به دوست

وقف یک دانگ و نیم از قریه «کوچک‌سرا»

واقف دومین موقوفه جمعیت هلال‌احمر طبق اسناد موجود حاج محمدباقر تاجر ساروی است، اما سندی که دراین خصوص درکتاب «میراث ماندگار» به چشم می‌خورد، مصالحه نامه‌ای است که وراث وی با فروشندگان زمین معوض، برای جبران از دست رفتن زمین موقوفه امضا کرده‌اند؛ زیرا مورد وقف یک دانگ‌ونیم از قریه «کوچک‌سرا» بوده و پس از مرگ واقف همه این قریه به تصرف پهلوی اول درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، واقف دومین موقوفه جمعیت هلال‌احمر طبق اسناد موجود حاج محمدباقر تاجر ساروی است، اما سندی که دراین خصوص درکتاب «میراث ماندگار» به چشم می‌خورد، مصالحه نامه‌ای است که وراث وی با فروشندگان زمین معوض، برای جبران از دست رفتن زمین موقوفه امضا کرده‌اند؛ زیرا مورد وقف یک دانگ‌ونیم از قریه «کوچک‌سرا» بوده و پس از مرگ واقف همه این قریه به تصرف پهلوی اول درآمده است، لذا وراث واقف چاره را دراین دیده‌اند که چهار‌هزارتومان معادل بهای مورد وقف را برای خرید اراضی بهتر، به نام بیمارستان ساری دراختیار بگذارند و بخشی از اراضی «گل‌چینی» و «سنگریزه» را خریداری و به تصرف وقفی بیمارستان [= شیر و خورشید] ساری درآورند.

از این‌رو بعد از تمام توضیحات درپایان صلح‌نامه مزبور آمده است: «... معادل دو سهم و خمس سهم از نه سهم مشاع از کل ٦ دانگ قریتین گلچینی و سنگریزه... متعلق به کمیسیون مریض خانه پهلوی [= شیر و خورشید] ساری که درهمین انتقال نامچه برای مریض خانه وقف شده که موافق مدلول وقف‌نامه مسجل درحاشیه [ی سند]، عواید آن برای مصرف لوازم مریض‌خانه برسانند».


٠٩:٣٦ - پنج شنبه ١٨ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٩٤٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج