وقوع 2 زمین‌لرزه ۶.۴ و 6.3 ریشتری در استان هرمزگان/ اعزام تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر به کانون زلزله/ خبر در حال تکمیل است...

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع 2 زمین‌لرزه 6.4 و 6.3 ریشتری به فاصله یک دقیقه در استان هرمزگان خبر داد و گفت: در استان هرمزگان وضعیت قرمز اعلام شده و تیم های ارزیاب برای برآورد خسارت احتمالی به منطقه اعزام شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ساعت 15:37 و 15:38 دو زلزله پیاپی با فاصله یک دقیقه، فین در استان هرمزگان را لرزانده است که نخستین زلزله 6.4 ریشتر در عمق 18 کیلومتری و دومین زلزله 6.3 ریشتر در عمق 10 کیلومتری به وقوع پیوسته است.

مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بعد از وقوع این زمین لرزه‌ها، در استان هرمزگان وضعیت قرمز اعلام شد و هشت تیم ارزیاب برای برآورد خسارت احتمالی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: استان های فارس، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان نیز به حالت آماده باش کامل درآمدند.

ولی پور تصریح کرد: در پیگیری اولیه این زلزله خسارت جانی نداشته است اما دیوار برخی خانه ها در منطقه ریزش کرده است. از جزیره قشم نیز هیچ خسارتی گزارش نشده است.

 

ارزیابی کامل ۵۴ روستا توسط تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر/ ترک خوردگی دیوارهای منازل

ساعت 17:46

رئیس سازمان امداد و نجات از ارزیابی ۵۴ روستا توسط ارزیابان هلال احمر خبر داد و گفت: خوشخبتانه تاکنون مصدومیتی گزارش نشده است.

مهدی ولیپور درباره آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در منطقه زلزله زده در بندرعباس گفت: سه تیم ارزیاب به منطقه لافت اعزام شدند که تا این لحظه به جز ریزش سنگ از کوه موردی گزارش نشده است.

وی گفت: براساس گزارش‌هایی که از مقامات محلی به دست ما رسیده است ترک‌خوردگی در منازل در منطقه فین نیز گزارش شده است.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مجموع در این منطقه ۱۳۷ روستا وجود دارد که تاکنون ۵۴ روستا به طور کامل ارزیابی شده اند.

ولیپور با بیان اینکه ارزیابی‌ها در مناطق حادثه دیده ادامه دارد، افزود: ۱۵۰ نفر از همکاران ما نیز در قالب تیم‌های عملیاتی در منطقه حضور دارند دو بالگرد در منطقه در حال آماده باش برای ارائه خدمت است. استان بوشهر و کرمان و فارس نیز در حال آماده‌باش کامل هستند.

 

آماده‌باش تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری هلال‌احمر فارس در پی زلزله هرمزگان

ساعت 17:56

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس از آماده‌باش تیم‌های تخصصی بهداشت و درمان اضطراری این جمعیت خبر داد و اظهار کرد: با توجه به وقوع 2 زلزله پیاپی در هرمزگان، تیم های تخصصی BHCU معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی این استان نیز به حالت آماده باش درآمد تا در صورت لزوم به مناطق متاثر از زلزله اعزام شوند.

تیم بهداشت و درمان اضطراری، یکی از مجموعه‌های تخصصی درمانی جمعیت هلال احمر است که با راه‌اندازی درمانگاه تخصصی صحرایی در حوادث مختلف، اقدام به درمان مصدومان می ‌کند.

 

اعزام ۲۱ تیم خانه هلال به مناطق جنوبی و غربی استان کرمان

ساعت 18:48

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به وقوع ۲ زمین لرزه بالای ۶ ریشتر در استان هرمزگان گفت: ۲۱ تیم ارزیاب از خانه های هلال شهرستان های جنوبی و غربی به مناطق متاثر از این زمین لرزه اعزام شدند.

فلاح افزود: خوشبختانه در ارزیابی خانه های هلال شهرستان های سیرجان، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و ارزوئیه هیچ گونه خسارت مادی و جانی گزارش نشده است.

اکنون تمامی خانه های هلال شهرستان های جنوبی و غربی در حال آماده باش کامل هستند.

 

آمادگی برای برپایی اردوگاه اسکان اضطراری

ساعت 18:54

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: آسیب دیدگی و شدت زلزله بیش از نقاط دیگر در شهرستان بندرعباس بوده است.

مختار سلحشور افزود: روستاهای شمال شهرستان بندرعباس را پر آسیب‌ترین نواحی از دو زلزله پیاپی عصر امروز دانست اما تاکید کرد که جز ترک‌خوردگی اماکن عمومی و منازل مسکونی مشکل جدی دیگری وجود ندارد.

سلحشور از آمادگی این جمعیت برای برپایی اردوگاه‌های اسکان اضطراری خبر داد.

او افزود: تیم‌های ارزیاب در حال تکمیل اطلاعات هستند و ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان در حمایت از امدادگران آمادگی هرگونه تصمیم‌گیری فوری را دارد.

سلحشور تاکید کرد که در وضعیت قرمز هستیم و تمامی عوامل امدادی آماده‌باش هستند.

این خبر در حال بروزرسانی است...

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *