پایش بیش از 7700 مکان در خراسان جنوبی توسط «ناظران سلامت» هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: اماکن زیر پوشش طرح «ناظران سلامت» در این استان به 7752 مورد رسیده و نظارت ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمدرضا رضایی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و گروه‌های شغلی فعال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه اماکن زیر پوشش طرح ناظران سلامت در این استان به 7752 مورد رسیده است و روند نظارت همچنان ادامه دارد، گفت: طرح ناظران سلامت در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر و بسیج با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان اجرایی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: مرحله اول این طرح از ۱۵ آذر تا پایان آذر امسال در استان اجرا شد و مرحله دوم از اول دی آغاز شد و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.

وی اجرای طرح «ناظران سلامت» را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا اثرگذار دانست و گفت: در چارچوب این طرح تیم‌هایی متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر و نماینده دانشگاه علوم پزشکی به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی‌ها را برابر دستورالعمل به شبکه بهداشت و هلال احمر گزارش می‌دهند.

رضایی افزود: در صورت استمرار رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

وی گفت: این خدمات تاکنون با مشارکت 2342 نفر-روز در قالب 1038 تیم در استان خراسان جنوبی ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: خوشبختانه با اجرای طرح «ناظران سلامت» عادی‌انگاری در اماکن عمومی کاهش یافته و روند ابتلا به کرونا هم در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است که امیدواریم با همراهی مردم این روند ادامه یابد.

وی بیان کرد: از آغاز اجرای طرح «ناظران سلامت» تاکنون ۲۰ هزار و ۲۶۰ نفر از خدمات این طرح در استان بهره‌مند شده‌اند.

این طرح در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل و مدیریت کرونا همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرا شد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *