چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ماهیت زلزله
 


  چاپ        ارسال به دوست

ماهیت زلزله

 

برای مشاهده محتوای کتاب به صورت فایل PDF اینجا کلیک کنید.


پيشگفتار

در گذرگاه تاريخ، حوادث طبيعي متعددي همچون سيل، زلزله، خشكسالي، توفان و ... در سرزمين پهناور ايران به وقوع پيوسته است. در اين ميان زلزله يكي از مهمترين حوادثي بوده كه خسارات جاني و مالي فراواني بر جاي گذاشته است. از جمله مي‌توان به زلزله‌هاي تبريز، بوئينزهرا، رودبار، اردبيل، بم و لرستان اشاره نمود كه دهها هزار نفر در اين حوادث جان خود را از دست داده اند.

زلزله دلخراش بم كه در سحرگاه 5 دي ١٣٨٢ به وقوع پيوست و شماري از هموطنانمان را در دل كوير به آغوش خاك سپرد، در واقع نقطه  عطفي شد در تاريخ حوادث ايران، تا مسئولين و دولتمردان ايران اسلامي با رويكردي تازه، راهكارهاي مناسبي را به منظور كاهش اثرات ناشي از بلاياي طبيعي برگزينند.

بيترديد، جامعه با شناخت، آموزش و آمادگي جهت مقابله با حوادث، خود بزرگترين و بهترين عامل در كاهش خسارات ناشي از بلايا خواهد بود.

 

بدين منظور كتاب «ماهيت زلزله و اقدامات قبل، حين و بعد از وقوع آن» جهت شناخت اجمالي از اين بليه طبيعي براي آگاهي عموم تهيه شده است. 


١٢:٥٢ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٨٥٩    /    تعداد نمایش : ١٢٩٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج