کمپین جدید هلال‌احمر برای تحویل امانی کپسول اکسیژن به بیماران

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از واگذاری رایگان و امانی کپسول اکسیژن به بیماران خبر داد و گفت: افراد متقاضی برای دریافت این تجهیزات می‌توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد نصیری با اشاره به اینکه یکی از نیازهای امروزه در مراکز درمانی و بیمارستانی دستگاه اکسیژن است، اظهار کرد: برخی از بیماران در زمان بستری و حتی بعد از آن نیاز به استفاده از دستگاه اکسیژن دارند و با توجه به افزایش هزینه، گرانی و کمبودها در این رابطه با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

نصیری گفت: همچنین بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر سال‌های متمادی است که در رابطه با امانت تجهیزات به بیماران فعالیت می‌کند و 1500 کپسول اکسیژن در سراسر کشور در این بخش موجود است که با توجه به شیوع ویروس کرونا نیاز بیشتری برای تأمین این تجهیزات برای بیماران وجود داشت و به همین دلیل تصمیماتی اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس تدبیری برای راه‌اندازی پویش "نفس هدیه کنیم" از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در نظر گرفته و قرار شده این کمپین در تاریخ 99/9/9 فعالیت خود را در سطح کشور با هدف تأمین دستگاه کپسول اکسیژن و تجهیزات مربوط به آن آغاز کند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: همچنین با حمایت خیرین و نیکوکاران تا به امروز یک هزار کسپول اکسیژن، یک هزار اکسیمتر، یک هزار مانومتر اکسیژن تنفسی تهیه شده که در تاریخ 99/9/9 در اختیار  بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر برای توزیع بین بیماران قرار خواهد گرفت.

نصیری افزود:  برای خرید تجهیزات اشاره شده بالغ بر 3 میلیارد تومان از سوی خیرین هزینه شده است.

وی گفت: در پویش "نفس هدیه کنیم" هدف گذاری شده است که 4 هزار دستگاه کپسول اکسیژن و یک هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی از محل کمک‌های مردمی تهیه و در اختیار بیماران قرار گیرد. ضمن اینکه افراد متقاضی این تجهیزات می‌توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و بدون پرداخت هزینه‌ای و به صورت رایگان تجهیزات اشاره شده را به صورت امانت دریافت و پس از آن مجدداً به هلال احمر برگردانند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *