کمک ۸۰ میلیونی خیران تفرشی به فیزیوتراپی هلال احمر/ اجرای طرح «هر مسجد یک کپسول اکسیژن »در استان مرکزی

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی از کمک ۸۰ میلیون تومانی خیران شهرستان تفرش جهت تجهیز فیزیوتراپی هلال احمر استان خبر داد‌.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ علیرضا محمودی گفت: در نیمه اول آذر ماه سال جاری جهت تکمیل و تجهیز امکانات فیزیوتراپی جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش، خیران داوطلب این شهرستان مبلغی بالغ بر ۸۰ میلیون تومان جهت خرید تجهیزات مورد نیاز، به این جمعیت اهدا کردند.

محمودی بیان کرد: با این مبلغ تجهیزاتی نظیر دستگاه لیزر پرتوان توسط خانواده شاهوردی، دستگاه استی مولاتور ۲۱۵۸۸ از سوی خانواده سعدی، ترالی، آب سرد کن، ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز با مشارکت دیگر خیران داوطلب این جمعیت خریداری و تحویل مرکز فیزیوتراپی شد‌.

وی افزود: مرکز فیزیوتراپی جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری افتتاح و هر روز به صورت نیمه وقت از ساعت 14 تا 19 با بهره گیری از 2 پرسنل فیزیوتراپ مشغول خدمت رسانی به شهروندان تفرشی است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار کرد: از خیران تفرشی و تمام خیرانی که در تمامی امور جمعیت هلال احمر حامی ما در امر خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم بوده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم و از خداوند برایشان سلامتی و موفقیت روز افزون خواستارم.

 هر مسجد یک کپسول 

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان مرکزی از اجرای طرح ابتکاری هر مسجد یک کپسول توسط این جمعیت خبر داد.

حجت الاسلام سیدرضا میرهاشمی افزود: ما در جمعیت هلال احمر یک بانک تجهیزات پزشکی امانی داریم که وسایل پزشکی موجود را به صورت امانت در اختیار بیماران نیازمند قرار می دهد که در این طرح نیز کپسول های اکسیژن اهدایی را در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار می گیرد.

حجت الاسلام میرهاشمی بیان کرد: در جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر مصوب شد که هر مسجد یک کپسول اکسیژن را امانی در اختیار بیماران نیازمند به صورت رایگان قرار داده و پس از بهبودی به بیماری دیگر تحویل داده شود که این کار هم از طریق مساجد به صورت محله محور و هم از طریق جمعیت هلال احمر صورت می گیرد.

 وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور و به عنوان یک وظیفه ذاتی و شرعی همه مومنان به خصوص مساجد که در همه عرصه ها همچون خدمات اجتماعی مشغول فعالیت هستند، این طرح آغاز و اکنون ۱۵ مسجد به عنوان پایگاه سلامت در سطح شهرستان این خدمات را به بهترین شکل ممکن ارائه  می دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: ما در جمعیت به این نتیجه رسیدیم که اگر بیماران مبتلا به کرونا بخواهند در قرنطینه خانگی درمان شوند، هر خانواده باید مبلغ ۴ میلیون تومان برای خرید کپسول اکسیژن بدهد که هزینه بالایی است و خیلی‌ها توان خرید آن را ندارند، پس با این طرح کمک بزرگی می توان به آنها کرد.

حجت الاسلام میرهاشمی اظهار کرد: با شروع این طرح در جمعیت هلال احمر، در مسجد سید تقی تقوی واقع در خیابان فتح شیاکوه اراک، یک خیر بزرگوار ۵ کپسول خریداری و به جمعیت هلال احمر تحویل داده و مساجد دیگر نیز اعلام آمادگی کردند.

حجت الاسلام میرهاشمی در پایان ضمن تقدیر از حامیان بشردوست جمعیت هلال احمر گفت: انتظار می رود که در این روزهای سخت به هر نوعی که می توانیم حامی افراد نیازمند بوده و همانطور که خداوند در آیه ۳۲ سوره مائده از ثواب نجات جان آدمها یاد کرده است ،  بتوانیم گوشه ای از درد و رنج این روزهای مردم را التیام بخشیم.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *