کمک 6.5 میلیارد تومانی داوطلبان و خیرین هلال‌احمر تهران در طرح "نذرآب4"/ بهره‌مندی اهالی روستای زرآباد در سیستان و بلوچستان از خدمات درمانی، معیشتی و آب شرب پایدار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از کمک 6.5 میلیارد تومانی داوطلبان و خیرین استان تهران در اجرای طرح ملی نذر آب 4 در مناطق متاثر از خشکسالی شهرستان زرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ آیین بسته بندی و توزیع 1600 بسته معیشتی و بهداشتی، 106 تانکر آب، 1300 بسته لوازم تحریر، 44 هزار آب معدنی،20 دستگاه اکسیژن ساز و آبرسانی به 5 روستا توسط خیرین تهرانی برای روستاییان مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان از جمله شهرهای کنارک و زرآباد انجام شد.

میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: طرح نذر آب همچون سالهای گذشته امسال نیز از دوم شهریورماه با حضور استانهای معین در 8 شهرستان سیستان و بلوچستان اجرایی شد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان تهران امسال با حضور در شهرستان زرآباد به همراه تیم پزشکی توانمند شامل 20 پزشک داوطلب متخصص چشم پزشک، دندانپزشک و پیراپزشک جهت ارائه خدمات سلامت در این شهرستان حضور یافتند.

میر بهاء الدین گفت: همچنین با کارشناسی های انجام  شده جهت رفع تنش آبی در 5 روستا، اجرای پروژه های آبرسانی پایدار با لوله گذاری و هزینه ای بالغ بر 2.5 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد و در محور معیشتی نیز با اعتبار 4 میلیارد تومان از محل کمک های خیرین داوطلب و جمعیت هلال احمر استان تهران، بسته های حمایتی، بهداشتی و فرهنگی توزیع می شود.

فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در تشریح خدمات این جمعیت در طرح نذرآب4 در شهرستان زرآباد گفت: طرح نذر آب4 در چهار  محور کمک به تامین آب شرب سالم، ارائه خدمات معیشتی، ارائه خدمات سلامت و درمانی و همچنین فعالیت های فرهنگی با مشارکت خیرین هلال احمر استان تهران در این شهرستان در حال اجراست.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز یکی از زیباترین صحنه های فعالیت خانواده بزرگ هلال احمر در یکی از نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان و شرقی ترین نقطه کشور شهرستان کم برخوردار زرآباد، با همت خیرین وداوطلبان  رقم خورد که امیدواریم این روند به مسیر خدمت رسانی و توسعه پایدار این مناطق منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و اصول خود که کاهش آلام بشری است بر مدار فعالیت های بشردوستانه با ایجاد درمانگاهی با پزشکان متخصص داوطلب و خیران در عرصه آبرسانی و ارائه بسته های معیشتی در این وضعیت کرونایی به مردم محروم این منطقه با تمام توان مجموعه، خدمت ارائه می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سلطانی ضمن تشکر و تقدیر از زحمات تمامی مدیران خدوم، پر تلاش و زحمتکش جمعیت هلال احمر استان تهران و سیستان و بلوچستان  وهمچنین مدیران سازمان داوطلبان هلال‌احمر، دوام این توفیقات را از خداوند متعال خواستار شد.

سلیمی معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان نیز گفت: امسال هم نذر آب در استان‌های سیستان وبلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی به همت و مشارکت اعضا، داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر اجرایی شد. با توجه به تجربه سه سال گذشته و ارزیابی های انجام شده، طرح هایی در راستای آبرسانی پایدار مانند نصب دستگاه تصفیه آب و لوله کشی و احیای قنوات و ... اجرا و در کنار آن توزیع بسته های معیشتی بهداشتی نیز انجام شد.

نجاری فرماندار شهرستان زرآباد نیز در این آیین ضمن تقدیر از حضور فعال و حس نوع‌دوستانه و خدمت ایثارگرانه جمعیت هلال احمر استان‌های تهران و سیستان و بلوچستان گفت: از 50 روستای این شهرستان، 30 روستا در بحث آب دچار مشکلات عدیده ای هستند و باتوجه به تازه تاسیس بودن شهرستان زرآباد، درخواست ما از جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شعبه در این شهرستان و  استقرار آمبولانس و همچنین تانکر آبرسانی جهت پایداری در تامین آب شرب سالم برای اهالی این منطقه است.

در پایان این مراسم طرح آبرسانی پایدار به 5 روستای شهرستان زرآباد بصورت نمادین در روستاهای دولت آباد و امام آباد با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر استان‌های تهران و سیستان و بلوچستان، فرمانداران کنارک و زرآباد و سایر مسئولان محلی کلنگ زنی و افتتاح شد.

همچنین یک باب مدرسه دو کلاسه نیز با همت خیرین داوطلب در روستای خیرآباد راه اندازی و بسته های فرهنگی شامل کیف، کفش و لوازم تحریر به دانش آموزان اهدا شد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *