شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > انسان‌دوستی به وقت نیمه‌شعبان
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارشی از اجرای طرح «منتظران ظهور»

انسان‌دوستی به وقت نیمه‌شعبان

افرادی که به‌طور داوطلبانه در طرح ملی منتظران حضور پیدا می‌کنند دعوت شده از طرف حضرت ولیعصر(عج) هستند تا به زائران و مشتاقان منجی عالم بشریت خدمت کنند.

ریحانه خلج| این‌روزها اگر قدم در جاده‌هایی که به گنبد فیروزه‌ای رنگ منتهی می‌شود بگذاری، حتما سفید و سرخ‌پوشان عاشقی را می‌بینی که دل در گروه معشوق نهاده و در میان خیل مشتاقان بسیاری که عزم میعادگاه منتظران، مسجد جمکران دارند؛ همدلانه در پی نگاهی از یوسف دل‌ها خدمت‌رسانی به خلق را با اجرای طرح منتظران ظهور برگزیده‎اند. بیش از ١٥‌سال است که طرح ملی منتظران ظهور در ایام نیمه‌شعبان با مشارکت نیروهای جمعیت هلال‌احمر در قم انجام می‌شود. امسال نیز این طرح، از روز ١٠ اردیبهشت آغاز و تا روز جمعه ادامه داشت.

مراجعه بیش از ۴‌هزار و ۹۰۰ نفر به پایگاه‌های امدادونجات طرح منتظران ظهور

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم هدف از اجرای طرح ملی منتظران ظهور را، ارایه خدمات متنوع به زائران و مجاوران مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر بانوی کرامت عنوان کرد و گفت: در اجرای این طرح در‌سال جاری ۴۹۴۱نفر به پایگاه‌های امدادونجات هلال‌احمر مراجعه کرده و ۴۸۹۵نفر از خدمات سرپایی امداد بهره‌مند شدند و ۴۶نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

محمد گل‌فشان افزود: در این ایام ۲۴۷ نفر از خدمات نیروهای عملیاتی ازجمله ۵۲ پزشک و ۸۰ پرستار و ۱۹۶امدادگر و نجاتگر خانم و آقا بهره‌مند شدند و در این طرح با بکارگیری خودروهای عملیاتی ازجمله ۱۸آمبولانس و ۱۵خودروی نجات، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲خودروی ارتباطات، ۱۱موتورلانس و یک بالگرد و ۳کانکس به همراه، ۸ خودرو کمک‌دار سبک، ۳مینی‌بوس و یک کامیون و ۲ خودروی یخچال‌دار خدمت‌رسانی انجام شده است.

اجرای طرح «دستان با کرامت»در مسجد جمکران

وی گفت: همزمان با نیمه‌شعبان ۱۱ موکب و ایستگاه صلواتی توسط هلال‌احمر قم برپا شد و با اجرای طرح «دستان باکرامت» نیروهای حوزه داوطلبان در خدمت زائران بودند و با ۱۰۰ ویلچر سالمندان و افراد فاقد توان جسمی را از پارکینگ‌ها به مسجد منتقل کردند، که این فعالیت‌ها نماد اقدامات انسان‌دوستانه است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم با اشاره به حضور پررنگ بانوان در اجرای این طرح گفت: در این راستا ۱۵ تیم ۳ نفره از خواهران در قالب تیم‌های ثابت و سیار به ارایه خدمات امدادی در نیمه‌شعبان پرداختند.

بسیج نیروهای جوان هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم با اشاره به این‌که در طرح منتظران ظهور جمعیت هلال‌احمر با تمام قوا حاضر شد گفت: این تلاش‌ها به همت معاونت‌های درمان و توانبخشی، امدادونجات، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر به صورت شبانه‌روزی انجام شده است.

گل فشان با بیان این‌که خدمت به زائران مسجد مقدس جمکران در این ایام توفیق بزرگی است، افزود: در این راستا تیم‌های جوانان هلال‌احمر ضمن ارایه خدمات فرهنگی به راهنمایی و هدایت مسافران پرداختند.

وی با اشاره به حضور میلیونی مسافران و زائران در قم گفت:جوانان نیز به سهم خود با توجه به نیت معنوی ضمن ابراز ارادت به ساحت ولیعصر(عج) با برپایی ایستگاه‌های سلامت و صلواتی، توزیع بروشور‌های فرهنگی حاوی مطالبی در زمینه صلح و مهدویت و همچنین اطلاع‌رسانی در حوزه بهداشتی، سلامتی و اجرای طرح پیمان و مشاوره در پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در ۲ پایگاه اقدام به ارایه خدمات کردند.

یک خاطره دلگرم‌کننده از خدمت

وی با اشاره به این‌که در طرح ملی منتظران در نیمه‌شعبان داوطلبان بسیاری علاقه دارند به زائران خدمت‌رسانی کنند گفت:  افرادی که به‌طور داوطلبانه در طرح ملی منتظران حضور پیدا می‌کنند دعوت شده از طرف حضرت ولیعصر(عج) هستند تا به زائران و مشتاقان منجی عالم بشریت خدمت کنند.

منتظران ظهور طرحی ملی شناخته شده در کشور

مرادی یکی از پرسنل جمعیت هلال‌احمر قم که چند‌سال است در این طرح مشارکت دارد و امسال نیز مسئولیت سازماندهی و اعزام نیروهای امدادگر و نجاتگران را در طرح منتظران ظهور برعهده دارد گفت: طرح منتظران ظهور به‌عنوان طرحی ملی شناخته شده است و دستگاه‌های امدادی از سطح کشور در طرح حضوری چشمگیر دارند.

وی در مورد وجه تمایز این طرح با سایر طرح‌ها عنوان کرد: در این طرح تعداد نیروها بیشترند و جامعه هدف نیز زائران کل کشور در مسجد مقدس جمکران در نیمه‌شعبان است و با توجه به این‌که جمعیت هلال‌احمر در طرح ملی منتظران ظهور وظیفه پوشش امدادی کامل را برعهده دارد، این خدمات به‌طور گسترده‌ای ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: مشارکت در طرح منتظران ظهور، کاری برآمده از دل است که همه ما در آن براساس احساس خاص به انجام وظیفه می‌کنیم و یک شور و شعف خاصی را داریم که در آن خستگی را احساس نمی‌کنیم.

مشارکت نیروهای متخصص غیربومیدر طرح منتظران ظهور

سعید یعقوبی، مسئول ستاد هدایت عملیات طرح ملی منتظران ظهور نیز که از‌ سال ٨٦ به‌طور متوالی در پوشش امدادی نیمه‌شعبان حضور داشته گفت: تفاوت اصلی در اجرای این طرح عشق معنوی خاصی است که در این کار وجود دارد و در بسیاری از فعالیت‌ها شاید چنین عشقی به کار وجود نداشته باشد.

وی بیان کرد: در ‌سال‌جاری بیش از ١٥پزشک و ٢٠ پرستار از مشهد و یزد و سایر استان‌ها در این طرح شرکت کرده‌اند تا به خدمت بپردازند و این موضوع برای من به‌عنوان یک شهروند قمی جای مباهات دارد و به‌طوری که اگر از باب وظیفه سازمانی نیز در این طرح شرکت کنیم، زمانی که این عشق و علاقه را می‌بینم به وجد می‌آیم و به حال آنهایی که از راه دور این مسیر را پیمودند تا در این ایام به خدمت بپردازند غبطه می‌خورم.

مسئول کنترل هماهنگی عملیات استان قم، ضمن ابراز خرسندی از خدمت در هلال‌احمر گفت: زمانی که نام ما را در لیست خدمت‌گزاران به زائران ولیعصر(عج) می‌نویسند، موجب مباهات است و این خوشبختی بزرگی است که در این میهمانی باشکوه و سفره گسترده کریمانه که همه انتخاب شده‌اند ما افتخار خادمی به زائران صاحبخانه را داریم.

خدمت عاشقانه

الهام قنبری امدادگر جوانی که از ‌سال ٩٣ به‌عنوان داوطلب مشغول به فعالیت در هلال‌احمر است نیز از‌سال نخست حضورش در طرح ملی منتظران ظهور شرکت کرده است گفت: خدمات امدادی به مردم براساس مراجعات صورت می‌گیرد و امدادگران و نجاتگران با افتخار و به شکل داوطلبانه در این ایام ارایه خدمت می‌کنند.

وی با تأکید بر این‌که کار در جمکران وابسته به عشق به ولیعصر(عج) است، بیان کرد: این عشق در زندگی همه داوطلبان هلال‌احمر وجود دارد و شخصا تأثیر آن را در زندگی شخصی احساس کرده‌ام.


٠٧:٤٧ - يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٥٩٠    /    تعداد نمایش : ١٦١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج