یک فروند بالگرد امدادی به ناوگان هوایی هلال‌احمر اضافه می‌شود

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از اضافه شدن یک فروند بالگرد امدادی به ناوگان هلی کوپتری این جمعیت خبر داد و گفت: قرارداد خرید این بالگرد تا پایان سال جاری نهایی و در سال ۱۴۰۰ تحویل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ محمدحسن قوسیان مقدم در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای تقویت ناوگان امداد هوایی تا پایان سال جاری دارید، گفت: تقویت و گسترش سخت افزاری و نرم افزاری ناوگان و ساختار امداد و نجات همواره در اولویت جمعیت هلال احمر است، اما در سال‌های اخیر بحران های مالی و اقتصادی کشور این جمعیت را نیز در تنگنا قرار داده به گونه ای که هم نوسازی و هم نگهداری ناوگان هوایی، خودرویی و تجهیزات هلال احمر با چالش مواجه بوده است.

وی ادامه داد: اکنون جمعیت هلال احمر دارای ۲۴ فروند بالگرد امدادی است که از این تعداد ۲۰ فروند عملیاتی و چهار فروند نیز در حال گذراندن تعمیرات اساسی هستند. همچنین تعداد سه فروند بالگرد زمین گیر جمعیت هلال احمر در ۶ ماه گذشته با استفاده از توان شرکت های داخلی به چرخه عملیاتی کشور بازگشته و اکنون در حال انجام پروازهای عملیاتی هستند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر توضیح داد: در حال حاضر باتوجه به شرایط تحریمی کشور، اولویت اصلی جمعیت هلال احمر نوسازی بالگردهای زمین گیر و تامین قطعات لازم برای این بالگردهای می باشد.

به گزارش ایرنا، اکنون بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر در ۲۸ پایگاه امداد و نجات هوایی در استان های گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، قم، مرکزی، همدان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، اصفهان و تهران حضوری مستمر دارند و در زمان های بحرانی و وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه طبیعی و غیرطبیعی تمام استان ها و شهرستان های ایران را پوشش امداد هوایی می دهند.

بالگردهای امداد هوایی برای امدادرسانی در شرایط مختلفی از قبیل جست‌وجو و نجات دریا، جاده، سیلاب، زلزله و کوهستان مجهز هستند؛ به طوری که با هر بالگرد از نوع میل (Mil-۱۷) می توان ۱۵ تا ۲۰ امدادگر و چهار تن بار را انتقال داد و با بالگردهای نوع (Bell ۲۰۵) می توان پنج امدادگر و ۵۰۰ کیلوگرم بار را منتقل کرد و هر بالگرد توانایی حداکثر جابه جایی ۱۲ مجروح و مصدوم را دارد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *