در دیدار دبیر کل جمعیت هلال احمر با معاون و مدیران بهداشت، درمان و توانبخشی

فعالیت 34 مرکز درمانی هلال احمر در 25 استان

دبیر کل جمعیت هلال احمر در دیدار با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی و مدیران زیرمجموعه این معاونت، خدمات بهداشتی و درمانی را از اهداف و اقدامات اساسی تاسیس این جمعیت دانست و گفت: در طول یکصد سال فعالیت هلال احمر در ایران، بهداشت، درمان و پس از آن توانبخشی همواره بزرگترین خدمات مستمر جمعیت به مردم را ارائه کرده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این دیدار که صبح امروز برگزار شد؛ دکتر پیمان نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت و تعدادی از مدیران اداره های زیرمجموعه این معاونت، مشکلات و پیشنهادات خود را در حضور خزانه‌دار کل، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی، مدیرکل برنامه و بودجه و مدیرکل منابع انسانی مطرح کردند.

در این دیدار پیمان نامدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد، ظرفیت‌ها، مشکلات مالی و منابع انسانی مراکز درمانی و توانبخشی داخل و خارج از کشور گفت: در حال حاضر 34 مرکز درمانی جمعیت هلال احمر در سطوح درمانگاه، کلینیک، پلی کلینیک و بیمارستان تخصصی در 25 استان کشور مشغول خدمت‌رسانی به بیماران هستند.

او افزود: همچنین192 واحد توانبخشی نیز در 31 استان کشور خدمات ارتوپدی فنی را به معلولان و افراد دچار مشکلات جسمی، حرکتی ارائه می‌کنند.

معاون بهداشت، درمان وتوانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: بسیاری از مردم هلال احمر را به داروخانه‌هایش می‌شناسند. به تازگی با افتتاح داروخانه در لرستان، تعداد داروخانه های هلال احمر در کشور به 34 واحد در 30 استان رسید. ‌‎

وی همچنین جمعیت هلال احمر کشورمان را تنها جمعیت ملی در بین کشورهای مسلمان دانست که در حوزه بهداشت و درمان اضطراری در جریان پاسخ به سوانح بین‌المللی با مشارکت فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، حضور فعال دارد

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *