دیدار استاندار کرمانشاه با دبیرکل هلال احمر

دکتر یعقوب سلیمانی با استاندار کرمانشاه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دراین دیدار استاندار کرمانشاه با تقدیر از تلاش های هلال احمر در ماه های اخیر گفت: با وجود آقای دکتر کولیوند و دکتر سلیمانی هلال احمر متحول خواهد شد.

بهمن امیری مقدم در دیدار با دبیر کل هلال احمر، استان کرمانشاه را بعنوان مرکز پشتیبانی استانهای غربی عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان کرمانشاه و موقعیت جغرافیایی آن میتوان این استان را از لحاظ امدادی و پشتیبانی در غرب کشور در نظر گرفت و این آمادگی در کرمانشاه وجود دارد.

دبیرکل هلال احمر در این دیدار اظهار کرد: با توجه به اینکه مرز خسروی یکی از مرزهای مهم و کاربردی در ایام اربعین است جمعیت هلال احمر با تمام توان و ظرفیت های خود در خدمت زوار اربعین حسینی است.

دکتر سلیمانی افزود: تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آمادگی کامل برای خدمت رسانی برخوردار هستند.

 

اقدامات و تمهیدات جمعیت هلال‌ احمر در مرز خسروی برای اربعین حسینی ⁣

 

دکتر یعقوب سلیمانی دبیر کل جمعیت هلال احمر همچنین در جریان بازدید از مرز خسروی گفت: با توجه به برنامه ریزی های بعمل آمده، از دو جهت کیفی و کمی نیروی انسانی و لجستیکی جمعیت هلال احمر تاکنون ارائه خدمت قابل توجه ای را داشته است و در داخل کشور ظرفیت جمعیت را در کمیته امداد و نجات ۱۰۰ برابر افزایش داده‌ایم.

دکتر سلیمانی افزود: در داخل کشور ۱۶ هزار نفر داوطلب، امدادگر و نجاتگر، ۵۷۰ پایگاه ثابت، ۱۱۶ پایگاه موقت با بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی امدادی و عملیاتی برنامه ریزی شده است و آمادگی وجود دارد تا در خدمت زائران باشیم.

وی تاکید کرد: به تناسب درخواست مسئولین و استانداران در موضوع اسکان اضطراری، در این مورد تهمیدات لازم انجام شده و برای گرما زدگی اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

دکتر سلیمانی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر از ابتدا تا پایان مراسم اربعین آمادگی کامل خود را دارد تصریح کرد: چون در کشور عراق مسئولیت بهداشت و درمان و مباحث پزشکی با جمعیت هلال‌احمر است این ظرفیت را در کشور عراق ۳ برابر سال گذشته افزایش داده ایم.

دکتر سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: در کشور عراق بحث پایگاه های درمانی، ظرفیت پزشکان متخصص و پرستاران باتوجه به گرمایش شدیدی که هست افزایش پیدا کرده است ، ۵۰ دستگاه آمبولانس ۷ دستگاه اتوبوس امدادی و ۱۵ دستگاه تریلر برنامه ریزی و هماهنگ شده است که در کشور عراق مستقر شوند.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *