خانه هلال شهر عسلویه افتتاح شد

با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر عسلویه، فرمانده حوزه بسیج محمدرسول الله (ص) و رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان، کارکنان و جمعی از مسئولان، خانه هلال شهر عسلویه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان بوشهر؛ محمد وفائی رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان عسلویه در خصوص افتتاح خانه هلال شهر عسلویه گفت: تقویت خانه های هلال در شهرستان‌ها سبب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیر مترقبه می شود.

وفائی افزود: خانه های هلال در راستای افزایش تاب آوری اجتماعی و اشاعه آموزش های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه اندازی می شوند که می توانند در بخش  مدیریت بحران محلی نقش مهمی را ایفا کنند.

وی اظهار کرد: خانه های هلال با رویکرد داوطلبی و به وسیله داوطلبان اداره می شوند.

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان عسلویه ادامه داد: جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزشهای همگانی کمکهای اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کاهش تلفات در حوادث و بلایا، توانمندسازی جوانان، دعوت و جذب خیرین داوطلب از عمده فعالیتهای خانه هلال است.

 وفائی یادآور شد: خانه هلال می‌تواند دارای یک تیم امدادی با تجربه برای تحت پوشش قرار دادن حوادث باشد و زمینه مشارکت فعال مردم را در خدمات امدادی و بشر دوستانه فراهم کند.

وی در خصوص خانه هلال شهر عسلویه تصریح کرد: این خانه هلال با همکاری اداره تربیت بدنی و شورای شهر عسلویه شروع به کار کرده و شوراها و دهیاران شهرها و دیگر روستاهای شهرستان نیز می‌توانند با مراجعه به جمعیت هلال احمر شهرستان، برای راه اندازی خانه هلال در شهر و روستای خود اقدام کنند.

در پایان این مراسم حسن جامعی به عنوان رئیس خانه هلال شهر عسلویه معرفی و فعالیت خود را آغاز کرد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *