نجات ۶ کوهنورد از ارتفاعات البرز

معاون امداد و نجات استان البرز از امدادرسانی نجاتگران البرزی به ۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در حوادث کوهستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ امیر عباسپور با اعلام اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ حادثه کوهستان در استان روی داده که طی آن ۶ نفر حادثه دیده و آسیب دیده وجود داشته گفت: از ظهر روز گذشته تاکنون ۴ حادثه در مناطق مختلف استان امدادرسانی شده است، از جمله حادثه ارتفاعات بزرگراه تهران-شمال در محدوده تونل ۱۷ و ۱۸ که ساعت ۲۲:۰۵ شب گذشته گزارش شد و طی آن ۲ نفر که مسیر خود را گم کرده بودند توسط نجاتگران پایگاه شهرستانک به منطقه امن هدایت شدند.

عباسپور افزود: در حادثه دیگری که ظهر روز گذشته در محدوده پایگاه عظیمیه روی داد به ۲ نفر که دچار حادثه شده بودند امدادرسانی و یک نفر از آنها که از ناحیه مچ پا مصدوم شده بود توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

وی ادامه داد: در حادثه دیگری که ساعت ۱۱:۰۹ امروز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ رخ داد، به فردی ۳۳ ساله که دچار آسیب براثر سقوط از ارتفاعات منطقه آتشگاه مجروح شده بود امدادرسانی و پس از دسترسی،تثبیت و انجام اقدامات اولیه پیش بیمارستانی با انجام عملیات تخصصی تیم کوهستان عظیمیه کرج و ایجاد کارگاه مصدوم از ارتفاعات به منطقه امن انتقال و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل نیروهای اورژانس شد.

عباسپور افزود: ساعت۱۲:۱۳ جمعه نیز گزارشی مبنی بر گرفتارشدن یک نفر در ارتفاعات امیران پایین طالقان به مرکز هماهنگی و کنترل عملیات استان البرز اعلام شد که تیم عملیاتی شهرستان طالقان در محل حادثه حاضر و پس از دسترسی به فرد حادثه دیده، با همکاری مدیریت بحران و دهیاری منطقه، وی را به نقطه امن انتقال دادند.

وی از همشهریان و هموطنان خواست با رعایت نکات ایمنی و اصول کوهنوردی اقدام به صعود و پیمایش مناطق صعب العبور کنند و پیش بینی ها و احتیاط لازم را جهت پیشگیری از حوادث ناگوار انجام دهند.

سامانه ۱۱۲ "ندای امداد" استان البرز در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان است.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *