مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید سازمان داوطلبان برگزار شد

نام نیک جمعیت هلال احمر مرهون تلاش همه نیروهاست

مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید سازمان داوطلبان با حضور دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در سازمان داوطلبان، رئیس سازمان جوانان و سایر مدیران جمعیت هلال‌احمر در سالن همایش‌های این سازمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی‌نیا، مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در این سازمان با اشاره به اقدامات سه‌ساله رئیس سابق سازمان داوطلبان گفت: در این سه سال، کارهای بزرگی در نقاط کم‌برخوردار کشور انجام شد و باتوجه‌به وظیفه سازمان داوطلبان که ذاتش کمک به محرومان در جامعه است. با شناختی که از آقای سلیمی دارم امیدوارم، ایشان ادامه‌دهنده این راه باشند.

 

سازمان داوطلبان در بحث جلب مشارکت های مردمی خوش درخشید

در ادامه این مراسم، محمدحسن قوسیان مقدم گفت: من امروز حامل پیام تشکر رئیس جمعیت هلال‌احمر هستم. سازمان داوطلبان این روزها در اوج خود قرار دارد، خوشحالم که نام نیک جمعیت بر سرزبان‌ها است و همه خانواده هلال احمر در این نیکنامی سهیم هستند.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: اقدامات شاخصی مثل نذر آب، توسعه محلات آسیب‌پذیر مانند محله هرندی از جمله فعالیت‌های سازمان داوطلبان بود.

قوسیان مقدم ادامه داد: همان‌طور که در ابلاغ رئیس جمعیت هم اشاره شده است، بیانیه گام دوم انقلاب باید سرلوحه تمام‌کارها در جمعیت هلال‌احمر باشد. اقداماتی که تاکنون انجام شده در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که نمونه آن مشارکت‌های مردمی است که سازمان داوطلبان این کار را به‌خوبی انجام داد.

وی گفت: آقای نصیری زمانی از جمعیت می‌روند که سازمان داوطلبان در اوج است. توان خوبی در خصوص جذب مشارکت‌های مردمی دارد و همچنین برای آقای سلیمی آرزوی توفیق می‌کنم و امیدوارم در دوره جدید این همکاری و همدلی ادامه داشته باشد و سازمان داوطلبان روزهای بهتری را در پیش داشته باشد.

 

مشارکت‌های نقدی مردمی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است

در ادامه این مراسم محمد نصیری، رئیس پیشین سازمان داوطلبان گفت: از اولین روز خدمتم در سازمان داوطلبان بر این عقیده بوده‌ام که این جایگاه‌ها امانت است و باید امانت‌دار خوبی باشیم. اگر انسان به این درایت برسد که هر کاری در هر نقطه‌ای به او سپرده شود، آن کار را مهم‌ترین کار جهان و آن نقطه را مرکز جهان بداند، قطعاً در کار موفق خواهد شد.

وی به بیان برخی از اقدامات انجام شده در مدت فعالیتش در سازمان داوطلبان پرداخت و گفت: در این سه سال مشارکت‌های نقدی مردمی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است البته این مبلغ جدا از کمک‌های غیرنقدی است.

نصیری ادامه داد: نذر آب یکی از پروژه‌هایی بود که سازمان داوطلبان قبل از آن که فدراسیون در خصوص تغییرات اقلیمی واکنش نشان دهد دست‌به‌کار شد، در این طرح فدراسیون اعتباری در حدود ۸۵۰ هزار فرانک را مصوب کرد.

رئیس سابق سازمان داوطلبان کدهای یواس‌اس‌دی را یکی دیگر از دستاوردهای دوره خدمتش برشمرد و گفت: کد * #112 ابتکاری بود که نمونه آن نه در کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و نه در بهزیستی بود، از طریق کدهای یواس‌اس‌دی در سه سال گذشته در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان واریزی به‌حساب جمعیت هلال‌احمر داشتیم.

نصیری در ادامه گفت: رمز موفقیت ما همدلی، همراهی و رفاقتی بود که در بین همکاران موج می‌زد، آنها به این باور رسیدن که می‌شود. در حال حاضر این باور وجود دارد که هر پروژه‌ای را در کشور می‌شود تأمین مالی کرد و از آقای سلیمی می‌خواهم که این همدلی را افزایش دهد.

 

تحقق گام دوم انقلاب سیاست کلان سازمان است

در ادامه این مراسم وحید سلیمی، سرپرست سازمان داوطلبان گفت: موفقیت‌هایی که از سیل ۹۸ تا همه گیری بیماری کرونا در حوزه جذب مشارکت‌های مردمی اتفاق افتاد جز با همدلی ممکن نبود. بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق آن به‌عنوان یک سیاست کلان در دستور کار این سازمان است و امروز به مدد و همکاری داوطلبان مشارکت مردمی در شرایط خوبی قرار دارد.

سرپرست سازمان داوطلبان تصریح کرد: از همه همکارانم تقاضا می‌کنم تا با همدلی و همکاری بتوانیم سازمان داوطلبان را به بهترین شیوه اداره کنیم و دعا کنید تا منشأ خیر و برکت در جامعه باشیم.

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *