در دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس جمعیت هلال‌احمر مطرح شد:

باید فرهنگ داوطلبی و ایثار در جامعه نهادینه شود

عصر امروز جمعی از نمایندگان استان کرمان با حضور در ساختمان صلح با رئیس جمعیت دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به مصادف شدن حضور اعضای مجمع نمایندگان کرمان در هلال‌احمر با روز جهانی داوطلب گفت: روحیه داوطلبی در کشور ما پیشینه‌ای قدیمی دارد و حضرت امام خمینی(ره) موفق به نهادینه کردن این روحیه در کشور شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر افزود: هرجایی که با این روحیه حرکت کردیم موفق شدیم، از دفاع مقدس گرفته تا مباحث امدادونجات در بحران‌ها، همه آنها با روحیه جهادی و داوطلبی انجام می‌پذیرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: یکی از مهمترین وظایفم در جمعیت هلال‌احمر پاسداری از اعتماد مردم است، چرا که این اعتماد باعث افزایش مشارکت مردم در فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه هلال‌احمر می شود.

کولیوند در ادامه با اشاره به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: برنامه های چهارگانه‌ای که برای هلال احمر تدوین کرده‌ایم بیشتر مبتنی بر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه  تصریح کرد: با توجه به اهمیت روابط بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان عضوی از فدراسیون صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، برنامه جدی برای ارتقای این روابط درنظر گرفته ایم.

کولیوند افزود: جمعیت هلال‌احمر با استفاده از ظرفیت بین‌المللی می‌تواند داروهای مورد نیاز مردم را وارد کند، همان‌گونه که رئیس قبلی جمعیت در واردات واکسن از این ابتکار عمل استفاده کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اولویت قرار گرفتن بهبود خدمت‌رسانی به مردم با بهره گیری از علم و دانش، از انعقاد تفاهم‌نامه های مختلف با مراکز علمی خبر داد.

کولیوند در این دیدار، بر اهمیت فرهنگ وقف در کشور نیز اشاره کرد و توضیح داد: نهادینه شدن فرهنگ وقف اهمیت بالایی دارد، معتقدم باید فرهنگ داوطلبی، ایثار و وقف در جامعه نهادینه شود.

کولیوند در پایان صحبت های خود، مهم‌ترین منبع قدرت برای جمعیت هلال‌احمر را  مردم و نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی دانست.

در ادامه این دیدار پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به ویژگی‌های دکتر کولیوند اشاره کرد و گفت: دکتر کولیوند هرکجا که حضور داشت منشاء خیر و برکت بوده و اطمینان داریم با حضورش تحولی در جمعیت هلال‌احمر ایجاد خواهد شد.

پورابراهیمی با تاکید بر همکاری  کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با هلال احمر ادامه داد: ما در کمیسیون اقتصادی آمادگی داریم که نیازهای هلال‌احمر را به صورت ویژه بررسی و در صورت توانمندی به آنها پاسخ مثبت دهیم.

کلمات کلیدی
امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *