برف و کولاک در ۱۹ استان کشور/ امدادرسانی به بیش از ۴۸۰۰ آسیب‌دیده متاثر از برف و کولاک 3 روز گذشته + اینفوگرافیک

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر به چهار هزار و897 نفر از هموطنان در 19 استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مازندارن و همدان امداد رسانی شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،مهدی ولی‌پور در خصوص خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان در برف و کولاک گفت: در سه روز گذشته از سه شنبه سی ام دی ماه  تا هشت صبح روز جمعه سوم بهمن، با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر به چهار هزار و897 نفر از هموطنان در 19 استان درگیر برف و کولاک امداد رسانی شد.

 
وی ادامه داد: در این مدت 175 تیم امداد نجات متشکل از 597 نفر امدادگر و نجاتگر،  در 84 محور کوهستانی و 37 شهر و روستا مشغول امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده بودند و توانستند 37نفر از مصدومان به مراکز امن منتقل کنند و 20 نفر هم به مرکز درمانی منتقل شد.

ولی پور با اشاره به اسکان اضطراری آسیب دیدگان ناشی از برف و کولاک ادامه داد: در 3 روز گذشته توانستیم برای  338 نفر اسکان اضطراری فراهم کنیم همچنین 392 دستگاه اتومبیل از برف رها سازی شد و یکی از هموطنانمان نیز در حادثه سقوط درخت در شهرستان نکا جان خود را از دست داد.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  ادامه داد: در این مدت92تخته پتو،1795کیلوگرم نایلون، 97 بطری آب معدنی ،379 بسته بیسکویت، 457 بسته غذایی و 44 کیلوگرم خرما در بین آسیب دیدگان توزیع شد.

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *