مراسم تکریم و معارفه خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر

به خاطر منافع هیچ فردی، آبروی خود و هلال احمر را نبرید

آیین تکریم و معارفه خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر ظهر امروز 21 مهرماه با حضور اعضای شورای مدیران جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی ظهر امروز 21 مهرماه در آیین تکریم و معارفه خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر، گفت: روزهای نخست که به جمعیت هلال احمر آمدم، این جمعیت با حواشی متعددی مواجه بود، وظیفه ما در وهله اول سامان دادن به اوضاع پیش آمده بود

وی افزود: با توجه به ماهیت جمعیت هلال احمر و گستردگی فعالیت های این جمعیت، در این راه، مسیر سخت و سنگلاخی را پیش رو داشتیم. کار کردن در این زمینه زمان بر بود، چون باید به همه جوانب امر تسلط پیدا می کردیم.

خزانه دار سابق کارنامه قابل قبولی دارد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بازنشسته شدن محمدرحیم شهریاری خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر، گفت: علیرغم تنگناهایی که جمعیت هلال احمر با آن مواجه بود، شهریاری با آن که در سال پایانی خدمتش بود، کار جهادی انجام داد و در این زمینه کارنامه قابل قبولی دارد.

وی به تقویت ارتباط جمعیت هلال احمر با شرکت های زیرمجموعه اشاره کرد و افزود:  جمعیت هلال احمر دارای سه هزار ملک است و لازم است در این زمینه تعیین تکلیف شود، ما باید بتوانیم املاک را مولد کنیم انتظاری که در این برهه از زمان از خزانه دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر داریم این است که بخش های مختلف زیرمجموعه جمعیت هلال احمر را بررسی و ایرادات را احصا کند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، اگر خزانه دار به این نتیجه برسد که شرکت زیر مجموعه سود و عایدی برای این جمعیت ندارد، آن شرکت جمع آوری می شود. باید کاری کنیم که زیر مجموعه ها سود ده شده و به کمک هلال احمر بیایند.

معاوضه املاک در دستور کار قرار گیرد

همتی با تاکید بر همفکری های لازم برای دارایی های ملکی جمعیت هلال احمر، گفت: کارهای لازم از سوی خزانه دار برای املاکی که امکان معاوضه دارند، انجام شود.

وی از موقوفات به عنوان منابع ارزشمند جمعیت هلال احمر  یاد کرد و گفت: یکی از اصلی ترین کارها، سر و سامان دادن به موقوفات هلال احمر است.

انجام سرمایه گذاری های مشترک طبق ضوابط و مقررات

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: مدیریت ماندگار با انجام طرح های خوب میسر می شود، می توان از سرمایه گذاری های مشترک طبق ضوابط و مقررات استفاده کرد؛ چرا که برای بازسازی ها، بودجه دولتی وجود ندارد اما می توان از طریق مشارکت ها، پروژه های نیمه تمام و انجام نشده را، پیش برد.

وی خطاب به ماندگار مرادی فرد سرپرست خزانه داری‌کل جمعیت هلال احمر، گفت: حفظ آبرو از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ به خاطر هیچ فردی آبروی خود، آبروی ما و هلال احمر را نبرید و لازم است همه امور از طریق پیدا کردن راه حل های قانونی انجام شود.

بررسی تفویض اختیارات به روسای سازمان ها و مدیران عامل استان ها

دکتر همتی درباره تفویض برخی اختیارات به روسای سازمان ها و مدیران عامل استان ها، گفت: باید از تمرکز گرایی ستاد کاست و در مقابل با نظارت دقیق تر، اختیارات به روسای سازمان ها و مدیران عامل استان ها تفویض شود.

تلاش در جهت شفاف سازی های مالی به منظور جذب اعتماد عمومی مردم

محمدرحیم شهریاری خزانه دارکل و ذیحساب سابق جمعیت هلال احمر هم با اشاره به اینکه با همه وسع و توان، خدمت در هلال احمر به عنوان خزانه دار کل و ذیحساب هلال احمر آغاز کردم، گفت: در برهه ای از زمان مسئولیت حساس و سختی را در جمعیت هلال احمر عهده دار شدم و برای جلب اعتماد عمومی مردم، کارهایی را در زمینه شفاف سازی ها و انضباط مالی انجام دادیم.

شهریاری بیان کرد: از حسن اعتماد رئیس جمعیت هلال احمر متشکرم و از این به بعد به عنوان امدادگر و داوطلب در خدمت جمعیت هلال احمر هستم.

لطف خدمت در جمعیتی مردمی شامل حالم شد

در ادامه ماندگار مرادی فرد سرپرست خزانه داری‌کل جمعیت هلال احمر ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر همتی، گفت: افتخار خدمت در جمعیت هلال احمر نصیبم شده است. مردم، هلال احمر را دوست دارند و لطف خدمت در این جمعیت مردمی شامل حال بنده شده است.

وی در پایان برای شهریاری آرزوی توفیق و سلامتی کرد و افزود: امیدواریم از راهنمایی های وی در جهت انجام بهتر امور، برخوردار باشیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از خدمات محمدرحیم شهریاری قدردانی شد.

 

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *