افتتاح خانه هلال روستایی و بازدید از انبار امدادی جم و خانه سفال انارستان/ رنگین کمانی از اتفاقات خیر را روزانه در هلال احمر می بینیم

دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به همراه هیئت صبح امروز جهت بازدید استانی از طریق فرودگاه عسلویه وارد استان شد.

به گزارش جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ در اولین روز از این سفر دو روزه سلیمی معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان، بابایی معاون پشتیبانی سازمان داوطلبان و متانی معاون لجستیک  سازمان امداد و نجات، نصیری را همراهی می کنند.

صبح امروز مراسم استقبال از رئیس سازمان داوطلبان و هیات همراه توسط مدیرعامل و جمعی از معاونین و روسای شعب استان در فرودگاه عسلویه انجام شد و پس از آن به شهرستان جم جهت بازدید و افتتاح خانه هلال رفتند.

افتتاح خانه هلال روستای قائدی

نصیری ابتدا به روستای قائدی شهرستان جم رفت و خانه هلال این روستا را افتتاح کرد. وی در آئین افتتاح این خانه هلال گفت: جمعیت هلال احمر یک سازمان مردم نهاد است که اصل و بنیه آن را داوطلبان تشکیل می دهند و این داوطلبان هستند که در سالهای اخیر حماسه افریدند، چه در سیل خوزستان و چه در طرح نذر آب که نشان دادند برای کمک به همنوعان خود همیشه آماده هستند.

در ادامه این بازدید استانی رئیس سازمان داوطلبان و هیات همراه از انبار امدادی این شهرستان جم بازدید کردند، در این بازدید متانی معاون لجستیک و پشتیبانی سازمان امداد و نجات به اهمیت شارژ انبارهای امدادی جهت پاسخگویی مطلوب به حوادث احتمالی اشاره و قول مساعد جهت تهیه تجهیزات انبارهای امدادی را دادند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه سفر با فرماندار جم دیدار کرد. در این دیدار سیدمحمد حسینی فرماندار جم گفت: شهرستان یکی از دورترین شهرستانها به مرکز استان است و دومین محور پرتردد استان و همچنین از شهرهای کوهستانی استان است.

فرماندار شهرستان جم افزود: تامین خودروهای مورد نیاز با توجه به وضعیت کوهستانی شهرستان ضرورت دارد و پراکندگی روستا میتواند در صورت نبود خودروهای با این قابلیت از معضلات در حوادث باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: سوله امدادی که  مورد بهره برداری قرار گرفته با اعتبارات استانی و شهرستانی بوده که انتظار داریم تامین وسایل و همچنین سیستم اطفا حریق آن هرچه زودتر انجام گیرد.

نصیری رئیس سازمان داوطلبان نیز در این دیدار گفت: در بحران های مختلف اگر کمک و مشارکت مردم نباشد نمی شود بحران ها رو رد کرد و هیچ جا نبوده که فراخوان بدهیم که نیروی داوطلب نیاز داریم و بیشتر از مقدار مورد نیاز حضور پیدا نکنند..

وی افزود: در حادثه کرونا مخصوصا موج اول که خیلی شرایط ویژه بود و اقلام بهداشتی به سختی قابل تهیه بود، داوطلبان عزیز در سراسر کشور هم تامین در اقلام بهداشتی فعالیت کردن و داوطلبانه به ارائه خدمت و کمک به کادر درمانی مراجعه کردند.

نصیری اظهار کرد: در طرح ملی نذر آب استقبال و میزان مشارکت مردم استان بوشهر مثال زدنی و شگفت انگیز بود و ما قدردان زحمات و مشارکت مردم عزیز استان بوشهر هستیم.

وی تصریح کرد: ۱۷۰ میلیارد تومن کمک های مردمی در ایام ویروس کرونا بوده است که نمونه آن را فردا در استان با توضیح بسته های معیشتی برای اقشار آسیب پذیر در استان را اجرا می کنیم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: خیرین بزرگ ترین سرمایه هلال احمر هستند و شعار سازمان داوطلبان رساندن توان توانمند به نیاز نیازمند است که این واسطه که بعهده داوطلبان است بسیار مهم است.

نصیری در پایان این دیدار از انگیزه مضاعف خود جهت کمک ویژه به استان گفت و قول پیگیری ویژه رفع مشکلات از رئیس جمعیت هلال احمر داد.همچنین در پایان این دیدار حکم حسن احمدی دبیر باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان بوشهر با دستان دکتر نصیری به وی اهدا شد.

خانه سفال انارستان مقصد بعدی دکتر نصیری

در ادامه این سفر دکتر نصیری به شهر انارستان رفتند و از خانه سفال بازدید کردند.خانه سفال انارستان با همت خیرین توسط جمعیت هلال احمر شهرستان جم جهت اشتغال افراد بی بضاعت و کم بضاعت راه اندازی شده که بطور مستقیم و غیر مستقیم از آن امرار معاش می کنند.

در این بازدید رئیس سازمان داوطلبان از نزدیک با روند کار این سفالگران آشنا شد و قول یک دستگاه چرخ سفالگری ب این مرکز اشتغال را دادند و ابراز امیدواری کردند که ظرف سالهای اینده با همت و حمایت خیرین و تلاش های سفالگران این خانه سفال تبدیل به کارخانه سفال شود.

بازدید از پایگاه امداد و نجات جاشک

در پایان برنامه های اولین روز از این سفر استانی نصیری به همراه هیات همراه از پایگاه امداد و نجات جاشک شهرستان دیر بازدید و پای صحبت امدادگران نشستند.در این بازدید معاون لجستیک و پشتیبانی سازمان امدادونجات نیز نصیری را همراهی می کرد و از نزدیک از ناوگان و تجهیزات مستقر در پایگاه بازدید کرد.گفتنی است رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر امشب مهمان بخش خبری ۲۰:۴۵ صدا و سیمای مرکز بوشهر می باشد.

کلمات کلیدی
مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *