بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از موزه علی اکبر صنعتی/دکتر همتی: حفظ و نگهداری اصولی از موزه صنعتی در اولویت های هلال احمر قرار دارد

رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز پنجشنبه از موزه علی اکبر صنعتی واقع در میدان امام خمینی(ره) بازدید کرد.

 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی در بازدید از موزه علی اکبر صنعتی، گفت: موزه علی اکبر صنعتی دومین موزه جمعیت هلال احمر است و در حال حاضر شرایط خیلی خوبی در موزه فراهم و کارهای بسیار خوب و ارزشمندی در این موزه انجام شده است.
 وی با اشاره به اینکه همکاران هلال احمر زحمات بسیاری را برای حفظ و نگهداری این موزه متقبل شده اند، افزود:  این موزه در معرفی اهداف جمعیت هلال احمر و ایجاد ارتباط میان این نهاد بشردوست با جامعه هنری نقش مهمی دارد و لازم است تا این موزه در سطح عمومی هم معرفی و شناخت بیشتری نسبت به آن ایجاد شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر ضرورت مرمت مداوم در موزه، بیان کرد:  مرمت موزه به خوبی انجام شده و فضای بسیار خوبی هم دارد اما می بایست این کار بصورت مستمر ادامه یابد. حتما باید برای محافظت هر چه بهتر از این موزه هزینه و اقدامات لازم صورت بگیرد؛ چرا که این موزه میراث گرانبهایی است که به جمعیت هلال احمر رسیده و ما باید به خوبی از آن محافظت کنیم.
به گفته وی، بازدید عموم مردم به صورت روزانه از موزه وجود دارد، اما لازم است تا این بازدید ها در سطح وسیع تری البته با رعایت شرایط کرونایی انجام شود. البته امکان معرفی موزه علی اکبر صنعتی به فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر هم فراهم است تا میهمانان خارجی و سفرای کشور های دیگر که در ایران حضور دارند و یا به ایران سفر می کنند هم برای بازدید به موزه بیایند.
دکتر همتی در پایان ضمن تشکر از زحمات همکاران هلال احمری برای حفظ و نگهداری از موزه علی اکبر صنعتی، تاکید کرد: امروز در بازدید از موزه، زحمات دوستان را از نزدیک لمس کردیم، هر اندازه که لازم باشد جمعیت هلال احمر برای نگهداری و معرفی این موزه و آثار ارزشمند آن هزینه خواهد کرد.
مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *