آیین گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در جمعیت هلال احمر برگزار شد

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمعیت هلال احمر با حضور دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر، در فضای باز ساختمان صلح جمعیت هلال‌ احمر با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، در این مراسم که جمعی از مسئولان و کارکنان جمعیت حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی سلطانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران  به سخنرانی در خصوص اهمیت گرامیداشت هشت سال جنگ تحمیلی پرداخت. 
 
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی سلطانی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و زنده  نگهداشت یاد و خاطره شهدای هشت ساله جنگ تحمیلی بر اهمیت چرایی و چیستی تقدس جنگ تحمیلی اشاره و افزود:« جنگ هشت ساله تحمیلی از دو جهت مقدس نامگذاری شده است. یک اینکه، این مبارزه، دفاع از حریم آزادی و امنیت برای نجات انسان‌ها بوده‌ و دو اینکه این دفاع از تعالیم قرآن کریم و رهنمودهای اهل بیت (ع)  برگرفته شده است. »
 
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی سلطانی در ادامه دفاع مقدس را یک حرکت کاملا انسانی و در راستای فلسفه اهمیت حیات انسانی عنوان و افزود:« به تعبیری این دفاع از بدیهیات عالم حیات است، خداوند به انسان‌ حق حیات و ازادی اعطا کرده است تا  در کمال ارامش و آزادی زندگی کنند، در تمام مکاتب، ادیان و اندیشه‌ها این حق پذیرفته‌ شده است. به همین دلیل این وظیفه انسانی تمام آحاد بشر است که از جان، ناموس و حقوق انسانی خود در برابر هر تجاوزی دفاع کند.»
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران در ادامه به اهمیت جهاد و دفاع در قرآن کریم اشاره و افزود:« قرآن کریم به عنوان شاخص و منبع حیات انسانی توصیه فروانی  بر این معانی دارد. 49 آیه در قرآن کریم در مورد قتال با مشرکان است. از نگاه قرآن جامعه اسلامی باید استوار و محکم آماده مبارزه با مشارکان و اشرار باشد.»
 
وی در تکمیل صحبت‌های خود در این بخش ادامه داد:« در 29  ایه قرآن نیز به مقوله جهاد اشاره شده است. جامعه اسلامی باید همواره عزت و اقتدار خود را حفظ نماید و در این جهت تلاش کند.» 
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اقسام جهاد از نگاه دین مبین اسلام، خاطرنشان کرد:« یکی از اقسام جهاد، جهاد با نفس است، انسان جهادگر انسان نوع دوست و خیرخواه است، در دایره تنگ و تاریک خودخواهی قرار نمی‌گیرد. نگاهی که در جمعیت هلال احمر نیز شاهد آن هستیم.»
 
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی سلطانی در پایان سخنان خود هشت سال دفاع مقدس را آیینه تمام نمای جهاد و مقاومت دانست و افزود:« دفاع مقدس یک نمای کلی از ارزش‌های یک ملت  است که در تاریخی‌ترین جنگ خود به نمایش گذاشت و در برابر تمام دنیای استکبار و استعمار ایستاد و مقاومت کرد.» لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از تعدادی از کارکنان ایثارگر و خانواده‌‌های شهدای گرانقدر، قدردانی و تجلیل به عمل آمد.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *