لکه گیری مناطق آتش سوزی توسط نیروهای امدادی و هلال احمر / ابراز رضایت فرماندار خدا آفرین از عملکرد نیروهای هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: اکیپ‌های هلال احمر از ساعات اولیه صبح امروز با نقشه‌های از قبل پیش‌بینی شده با امداد هوایی در منطقه ارسباران حضور پیدا کرده و عملیات را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکترحمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: هم اکنون نیروهای عملیاتی در حال لکه گیری اثرات آتش سوزی در جنگلهای ارسباران محدوده قرا تیکانلو  هستند.

وی افزود : فرماندار شهرستان خداآفرین نیز طی تماس تلفنی از عملکرد نیروهای هلال احمر اعلام رضایت کرد.

وی با اشاره به حضور پررنگ نیروهای جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در محل وقوع حادثه آتش سوزی در بخشی از جنگل‌های ارسباران در شهرستان خداآفرین، گفت: به محض دریافت گزارش از مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان خداآفرین و کلیبر و سپس چهار اکیپ نیز از نجاتگران کوهستان ستاد هلال احمر استان که تجربه کافی در این زمینه را داشتند، به منطقه اعزام شدند.

دکتر حسین پور با اشاره به اخذ مجوزها برای حضور بالگرد در منطقه، افزود: با توجه به پیش بینی‌ها برای انجام پروازهای متعدد توسط بالگرد در قراتیکانلو، خودرویی را برای تامین سوخت بالگرد در منطقه پس از کسب مجوزهای لازم در محل مستقر کردیم.

حسین‌پور اظهار کرد: اکیپ‌های هلال احمر از ساعات اولیه صبح امروز با نقشه‌های از قبل پیش‌بینی شده با امداد هوایی در منطقه حضور پیدا کرده و عملیات را آغاز کردند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با وزارت دفاع و سپاه پاسداران  برای حضور بالگرد بسکت‌دار آب پاش در محل حادثه، اظهار کرد: این نیروها هم توسط بالگرد به منطقه آتش سوزی منتقل شدند و هم از بالگرد آبپاش استفاده کردند.

وی در بخش پایانی سخنانش از اعزام دو فروند بالگرد آبپاش و ترابری به محل وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران خبرداد و گفت: همچنین پنج دستگاه خودروی امدادی به همراه ۶۰ نفر از نیروهای نجاتگر هلال احمر، یک دستگاه خودرو سوخت رسان، دو دستگاه خودروی آمبولانس نیز از طرف هلال احمر به محل اعزام شده‌اند.

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *