دیدار مدیران جمعیت هلال احمر با مراجع عظام قم/ سپاسگزار زحمات هلال احمری‌ها هستیم

آیت الله اعرافی گفت: جمعیت هلال احمر از زمان شیوع کرونا در کشور تلاش های زیادی داشت که از اقداماتتان در زمینه پیشگیری از کرونا تشکر می‌کنم. افزود:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر آیت الله اعرافی امروز در دیدار کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، با اشاره به لزوم آمادگی همه دستگاه ها و به ویژه مردم در برابر بلایای طبیعی گفت: هلال احمر ماموریت ویژه و مهمی بر عهده دارد و آن آمادگی نیروی انسانی برای حضور در خطر و همچنین آگاهی بخشی به جامعه است.

وی افزود: هلال احمر در طول این مدت فعالیت ها و برکات زیادی داشته است اما جا دارد در این زمینه ها کار بیشتری شود و جمعیت بیشتری از مردم در حوادث، پای کار بیایند و این افق بالایی است که شما مسئولین هلال احمر در کشور ایران با همه ظرفیت های عظیمش بر عهده دارید.

امام جمعه قم با بیان اینکه حوزه و روحانیت آماده کمک به هلال احمر برای به صحنه آوردن جمعیت بیشتری از مردم و جوانان برای امدادرسانی است خاطر نشان ساخت: ظرفیت حوزه و روحانیت در سراسر کشور ظرفیت مهم و اثر بخشی است که می شود از آن برای به صحنه آوردن اقشار عظیمی از مردم و جوانان برای حماسه آفرینی در صحنه های گوناگون کشور به ویژه در حوادث و بلایا استفاده کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در ادامه از اجتماعی بودن حوزه های علمیه سخن گفت و بیان داشت: حضور طلاب و روحانیون در حوادث غیرمترقبه در کنار مردم نشان از اجتماعی بودن حوزه های علمیه  دارد و این امر در جریان اخیر و حضور طلاب و روحانیون در مقابله با ویروس کرونا در ضدعفونی کردن معابر، حضور در بیمارستان ها و همچنین تغسیل و تدفین اموات کرونایی خود را نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه باید پاسخگویی و اجتماعی بودن و در کنار مردم را تامین کند و این یک اصل مهم در انجام امورات حوزه است.

آیت الله اعرافی آمادگی زیرساخت ها را مهم دانست و گفت: آمادگی در همه عرصه ها مهم و اساسی است اما آمادگی از لحاظ زیر ساخت ها بسیار مهم تر است و باید به گونه برنامه ریزی کرد که هنگام وقوع حوادث و بلایا هر شهری آنقدر مقاوم شده باشد که قبل از اینکه دیگران بیایند خودش بتواند خودش را جمع کند و تا حدی از شدت حادثه بکاهد.

وی توجه و میدان دادن به جوانان در هلال احمر را ستود و  گفت: بخش جوانان هلال احمر بسیار جذاب و اثر بخش است و توقع می رود که این بخش روز به روز پربارتر و قوی تر شود و جوانان بیشتری را به میدان کار و امداد رسانی آورد.

آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر از زمان شیوع کرونا در کشور تلاش های زیادی داشت که از اقداماتتان در زمینه پیشگیری از کرونا تشکر می‌کنم. افزود: انتصاب دکتر همتی که از خانواده هلال احمر است و از استان محرومی آمده و طعم محرومیت را چشیده، تبریک می‌گویم.

وی  تاکید بر اینکه رئیس جمعیت هلال احمر به استان قم که میزبان زوار، دانشجویان و طلبه‌ها است، نگاه ویژه‌ای دارد که این نگاه قابل تقدیر است گفت: حوزه علمیه قم آمادگی دارد در همه زمینه‌ها با جمعیت هلال احمر همکاری کند.

 آیت‌الله اعرافی به مدیران جمعیت هلال احمر در توصیه هایی به مدیران هلال احمر گفت: لازم است که آمادگی نیروهای داوطلب و امدادگر بالاتر رود و شما بایستی برنامه ۵ ساله داشته باشید.لازم است جمعیت هلال احمر به زیرساخت ها در همه استانها توجه ویژه داشته باشدهمچنین سازمان جوانان هلال احمر بخش مهمی است که امیدوارم در زمان ریاست دکتر همتی شکوفا شود.

مدیر حوزه های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود به چند ظرفیت مهم و اساسی شهر قم اشاره کرد و  با بیان این که قریب به ۱۰۰ هزار نفر در بخش حوزوی و مراکز مرتبط با آن در قم در حال تحصیل هستند، گفت: این ۱۰۰ هزار طلبه و دانش پژوه، نه تنها از تمام نقاط ایران؛ بلکه از بیش از ۱۰۰ کشور جهان گرد هم جمع آمده اند تا مبانی دینی و معارف الهی را تحصیل، تدریس و تبیین کند.

خاطر نشان می شود: در ابتدای این دیدار کریم همتی،  گزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر در ۴ ماهه نخست امسال از جمله راه اندازی خط های تولید ماسک و محلول ضدعفونی کننده، توزیع بسته های معیشتی میان نیازمندان، رایزنی برای بازگشایی کانال مالی دریافت کمک‌های بشردوستانه در تحریم‌های ظالمانه آمریکا و تلاش برای اجرایی کردن احداث ۳۷۰۰۰ خانه هلال در کشور، ارائه داد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی: جان‌فشانی ‌نیروهای هلال احمر در پیشگاه خداوند اجر عظیمی دارد

آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور که در دفتر معظم له برگزار شد، با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط هلال احمر اظهار داشت: امیدواریم در آینده بیش از این خدمات خود را در اختیار ملت قرار داده و مردم را از وجود فعالیت های خود بهره مند کنید.

وی افزود: در منصب‌هایی که در کشورمان وجود دارد هیچ موسسه و فعالیتی مهم تر از هلال احمر نیست چون هلال احمر موسسه ای مردمی است که با عاطفه و محبت به فعالیت می پردازد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت فعالیت نیروهای هلال احمر بیان کرد: جان فشانی و از خود گذشتگی نیروهای هلال احمر شایسته تقدیر است و در پیشگاه خداوند جایگاه واجر عظیمی دارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به آیه ای از قرآن کریم عنوان کرد: برخی از بندگان ما چنین مقامی دارند که ایثار می کنند یعنی خود را فدای دیگران کرده و از هستی خود می گذرند.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: نیروهای هلال احمر برای حفظ جان مردم به حریق رفته و خود رافدا کرده و اجر عظیمی دارند، مسئولیت شما علی رغم اینکه بسیار سنگین و سخت است ولی بسیار پراجر و مزد است.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه نیروهای هلال احمر قدر خود را بدانند چون رسالت مهمی بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: محبت و عاطفه جمعیت هلال احمر موضوع بسیار مهمی است و باید مورد تاکید باشد، خداوند در قرآن کریم می فرماید اگر بندگان من در راه رضای الهی قدم بردارند کار آنها را محکم و مستحکم می کنم، اگر مردم به توصیه مراجع تقلید و علما و همچنین مقام معظم رهبری گوش دهند عاقبت به خیر و سعادتمند می شوند.

 
8 هزار نیروی رسمی و 650 هزار نیروی داوطلب در هلال احمر فعالیت می کنند
 
کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در دیدار با آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: هلال احمر مجموعه بسیار عظیمی است که 8 هزار نیروی رسمی و بیش از 650 هزار نیروی  داوطلب دارد.
 
وی با اشاره به اقدامات نیروهای داوطلب هلال احمر برای خدمت رسانی به مردم افزود: نجات گران این سازمان بیش از 70 برابر نیروهای رسمی هستند که همواره پای کار هستند و در سختی و مشکلات ما را یاری می کنند.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور بیان کرد: بحران های ایام عید نظیر سیل توسط جمعیت هلال احمر کنترل شد و اقدامات بسیار خوبی توسط نیروهای داوطلب این مجموعه انجام شده است.
 
همتی با بیان اینکه مبارزه با فساد از جمله موضوعات مورد تاکید جمعیت هلال احمر است، عنوان کرد: آئین نامه و بخش نامه های مدنظر مورد تاکید است و مبارزه با فساد را از خود شروع کردیم تا خوش نامی برای این مجموعه باقی بماند و مردم با شنیدن نام جمعیت هلال احمر خوشنود شوند.
 
وی تصریح کرد: 26 مرکز در خارج از کشور داریم که عمدتا به افراد نیازمند و فقرا کمک می کنند و اقدامات بسیار خوبی انجام می  دهند، اکثر افرادی که مراجعه می کنند دوستداران نظام و شیعیان هستند که این مجموعه ها در راستای معرفی اسلام فعالیت می کند.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور عنوان کرد: بیمارستان مجهزی در نجف اشرف با همکاری عتبه احداث شد که با توجه به قراردادی که امضا شد  در اختیار هلال احمر قرار گرفت و همچنین بیمارستانی در کربلا احداث شده است.
 
همتی با بیان اینکه توزیع کمک های معیشتی یکی از ابزارهای هلال احمر برای کمک به مردم است، افزود: با مشکلاتی روبرو شدیم ولی با همه سختی ها تلاش می کنیم کمک ها به دست افراد نیازمند برسد و دوری از مسائل سیاسی مورد تاکید است.
 
وی خاطرنشان کرد: اقبال مردم به هلال احمر یکی از موضوعات مورد تاکید است چون مردم پس از خدا و اهل بیت(ع) باید پناهگاهی داشته باشند، براساس قوانین موجود موضوع جمع آوری کمک ها در کنار بهزیستی و کمیته امداد به هلال احمر سپرده شده است و رسالت مهمی بر عهده داریم.
 
سپاسگزار زحمات هلال احمری‌ها هستیم
 
آیت الله محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه (س) در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در جوار حضرت معصومه(س) برای هلال احمری‌ها دعا می‌کنیم و از زحمات شما سپاسگزاریم.
 
وی افزود: بعضی دستگاه‌ها در کشور و حتی جهان از قداست و حرمت برخوردارند که جمعیت هلال احمر در راس این دستگاه‌ها قرار دارد.
 
آیت الله سعیدی تاکید کرد: کارکنان و مسئولان هلال احمر بایستی تمام تلاش خود را برای حفظ این جایگاه و قداست به‌کار گیرند.
 
وی افزود: هلال احمر از بهترین جاهایی است که اهل خیر می توانند با خیرات خود از آن برای باقیات صالحات خود بهره ببرند
 
دکتر همتی در دیدار با آیت الله سعیدی گفت: داوطلبان بی نام و نشان هلال احمر، ایثارگرانه و مجاهدانه در حوادث گوناگون از کرونا و زلزله گرفته تا سیل و آتش سوزی به مردم خدمت می کنند و بعضی از این دلاوران گمنام به فیض شهادت نائل شده اند.
 
وی افزود: سربازان جمعیت هلال احمر با عشق، فداکاری و الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری در ایام کرونا به جمع آوری و توزیع کمک‌ها میان مستضعفان پرداختند.
 
همتی تاکید کرد: ما بدنبال این هستیم که بتوانیم انبار استراتژیک در قم ایجاد کنیم که امیدواریم مسئولان استان قم در این زمینه به ما کمک کنند.
 
مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *