پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پایگاه امداد کوهستان بند دره بیرجند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: پایگاه امداد کوهستان بند دره بیرجند با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند 5 میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «بند دره » به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در بیرجند، سالانه حوادثی اعم از غرق شدگی و گرفتار شدن در ارتفاعات را منجر می شود.علاوه بر این پیچ و خم مسیر دسترسی به این نقطه گردشگری باعث بروز حوادثی شده که گاها فوتی هایی را به دنبال دارد.
بدون شک شرایط پیش روی منطقه بر ضرورت احداث پایگاه امداد کوهستان می افزاید، چرا که احداث اینگونه پروژه ها، کاهش مدت زمان رسیدن به صحنه حادثه و به تبع آن کاهش آسیب های ناشی از حوادث را به دنبال دارد.
با توجه به اهمیت موضوع، عملیات اجرایی پایگاه امداد کوهستان بند دره از سال ۹۶ آغاز شده و برای تکمیل نیازمند 5میلیارد ریال اعتبار است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جریان بازدید از  پایگاه در حال احداث امداد کوهستان بند دره بیرجند بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۱۳۹۶ آغاز شده است.
محمد رضا رضایی اظهار کرد: این پروژه با زیربنایی به مساحت ۲۱۸ متر مربع در حال احداث بوده که از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی با بیان اینکه تاکنون برای احداث پایگاه امداد کوهستان بند دره بیرجند بالغ بر 7 میلیارد  ریال هزینه شده است، گفت: تکمیل این پروژه که محوطه سازی و دیوار کشی را شامل می شود نیازمند پنج میلیارد ریال اعتبار است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: پیش بینی می شود این پایگاه در صورت تامین اعتبار تا شهریور ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *