مربیان هلال احمر خراسان جنوبی آموزش های روانشناسی و مهارتی مواجهه با حوادث را فرا گرفتند

با برگزاری 2 کارگاه آموزشی در شهرستان فردوس، 44 نیروی عملیاتی امداد و نجات ،آموزش های روانشناسی و مهارتی مواجهه با بحران و حوادث را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، ارائه آموزش  حمایت های روانی و مهارتی مواجهه با بحران در قالب 2 کارگاه آموزشی از جمله برنامه هایی بوده که طی هفته گذشته در آبگرم معدنی هلال فردوس برگزار شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: این کارگاه با هدف آمادگی و پاسخ به حوادث، ارزیابی مهارت نیروها و نمایش توان آن ها برگزار شده است.

محمد حمزه اسعد زاده افزود: بررسی نقاط قوت و ضعف نیروها، افزایش ارتقاء آمادگی و آشنایی شرکت کنندگان با بخش های مختلف یک مانور و تمرین از دیگر اهداف برگزاری این دوره بوده است‌.

وی تمرین آموخته ها و افزایش توان عملیاتی نیروهای امدادی هلال احمر استان، افزایش سرعت عمل و توان عملیاتی نیروهای امدادی را از دیگر اهداف کارگاه ها دانست و افزود: در مجموع در راستای برگزاری 2 کارگاه، 44 نفر از مربیان تخصصی امداد و نجات طی یک روز در آبگرم معدنی هلال فردوس، آموزش های لازم را فرا گرفتند.

اسعد زاده اظهار کرد: 22 نفر از مربیان آموزش های دوره تخصصی مهارتی مواجهه با بحران و 22 نفر هم آموزش های دوره روانشناسی و ارئه مباحث حمایت های روانی را فرا گرفتند.

وی بیان کرد: با توجه به نقش مهم نیروهای عملیاتی در زمان بحران، در طول سال همواره برنامه هایی در راستای آمادگی هرچه بیشتر تیم های امداد و نجات برگزار می شود.

اسعدزاده همچنین خواستار استمرار این دوره ها شد و افزود: تشکیل تیم طراحی مانور به تنهایی کافی نبوده و نیازمند برگزاری کارگاهی هایی مستمر است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت توان و سرعت تیم های عملیاتی در صحنه حوادث بیان کرد: امداد و نجات به عنوان نهادی پیشرو مفتخر است که در تمامی حوادث و بلایای طبیعی یاور آسیب دیدگان باشد بنابراین ارتقاء توان عملیاتی آن ها همواره مورد توجه است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *