نخستین جلسه هماهنگی انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر برگزار شد/برگزاری انتخابات با حفظ فاصله گذاری اجتماعی در موعد مقرر

نخستین جلسه هماهنگی انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر با حضور دبیرکل، مدیرکل مجامع و امور استان ها، روسای سازمان های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان، مدیرکل حراست و مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان‌های سراسر کشور برگزار شد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمودرضا پیروی دبیرکل و دبیرستاد مرکزی انتخابات در نخستین جلسه هماهنگی انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر درباره نحوه برگزاری پنجمین دوره، گفت: انتخابات موضوع بسیار مهمی در جمعیت هلال احمر است و مهم  است که این انتخابات به خوبی برگزار شود، بنابراین لازم است تا رای دهندگان با دقت کافی، افراد شایسته را انتخاب کنند تا این افراد در سرنوشت جمعیت هلال احمر تاثیرگذار بوده و تاثیرات مثبتی را از خود بر جای بگذارند.
 
اقلام تبلیغاتی به دست استان ها خواهد رسید
در ادامه این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس در محل مرکز فرماندهی و کنترل عملیات جمعیت هلال احمر برگزار شد، اسماعیل رمضانی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر درباره نحوه اطلاع رسانی به اعضا و داوطلبان برای شرکت در انتخابات، گفت: اقلام تبلیغاتی امروز به تایید دبیرکل جمعیت هلال احمر رسید و به زودی به دست استان ها خواهد رسید. از استان ها می‌خواهیم در چارچوب تعیین شده فعالیت‌های تبلیغاتی خود را انجام دهند و تا تبلیغات به صورت یکپارچه عملیاتی شود.
 
اعلام اسامی اعضای تایید شده برای شرکت در انتخابات
در ادامه افشین یگانه مدیرکل مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر به سوالات مدیران عامل جمعیت هلال احمر در زمینه نحوه برگزاری انتخابات پاسخ گفت.
وی با اشاره به اعلام اسامی اعضای تایید شده برای شرکت در انتخابات گفت: اسامی اعضای داوطلبی که شرایط شرکت در انتخابات را دارند برای استان ها ارسال می شود و بر این اساس اسامی که در لیست ارسالی به استان ها وجود نداشته باشند، امکان شرکت در انتخابات را به عنوان کاندیدا و رای دهنده نخواهد داشت.
مدیرکل مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر درباره اختصاص تن خواه و بودجه برای برگزاری انتخابات به هر یک از استان ها، افزود: براساس هماهنگی های انجام شده با خزانه داری جمعیت هلال احمر،بزودی بودجه به استان ها برای برگزاری انتخابات اختصاص داده خواهد شد.
 
برگزاری انتخابات با فاصله گذاری اجتماعی در موعد مقرر
یگانه با اشاره به وجود بحران کرونا و فاصله گذاری اجتماعی، گفت: همان طور که کنکور سال 99 با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی برگزار خواهد شد، انتخابات جمعیت هلال احمر هم در موعد مقرر یعنی جمعه 23 خردادماه و با اجرای فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد. 
 
تسریع در امور صدور کارت شناسایی شرکت کنندگان در انتخابات
مدیرکل مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر با اشاره به تسریع در روند صدور کارت شناسایی اعضا، گفت: مجوز صدور کارت های شناسایی اعضای فعال داوطلب جمعیت هلال احمر از حراست مرکزی به حراست استان‌ها داده شده است و استان ها با پیگیری این امور در روند تسریع صدور کارت ها اقدامات لازم را انجام دهند.
به گفته وی، براساس آیین نامه، امکان حضور اعضای داوطلب زیر 18 سال جمعیت هلال احمر برای شرکت در انتخابات وجود ندارد.
 
امکان استفاده از چندین سالن برای برگزاری انتخابات 
یگانه درباره استفاده از چندین سالن برای برگزاری پنجمین دروه انتخابات، گفت: با توجه به اینکه در برخی از استان ها به دلیل تعداد بالای اعضای شرکت کننده در انتخابات، امکان تجمع افراد در یک سالن وجود ندارد، می‌توان از چندین سالن برای این موضوع استفاده کرد و برای تحقق این مهم براساس دستور العمل با حضور نماینده های ستاد اجرایی و نظارت ممانعتی وجود ندارد.
 
امکان استفاده از صندوق فرعی برای برگزاری انتخابات وجود دارد
مدیرکل مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر با بیان استفاده از صندوق فرعی برای برگزاری انتخابات، گفت: در شهرستان هایی که جمعیت هلال احمر فاقد شعبه بوده و فقط نمایندگی دارد؛ امکان برگزاری انتخابات مستقل وجود ندارد و در این زمینه باید مجوز تاسیس شعبه از کمیسیون دائمی شورای عالی اخذ شود و شرکت کنندگان با رعایت تمهیدات نظارتی و اجرایی در قالب صندوق فرعی در انتخابات شرکت کنند. اما براساس آیین نامه چیزی به عنوان صندوق سیار وجود نخواهد داشت.
 
بررسی برگزاری انتخابات به صورت غیرحضوری
یگانه درباره برگزاری انتخابات به صورت آنلاین و مجازی گفت: براساس آیین نامه های موجود، امکان برگزاری انتخابات به صورت غیر حضوری و به صورت آنلاین وجود ندارد، اما اگرزیرساخت های فناوری اطلاعات جمعیت هلال احمر اجازه دهد تا این انتخابات به صورت مجازی برگزار شود، برای اخذ مجوز از مجمع عمومی برای این موضوع رایزنی خواهیم کرد. اما در حال حاضر تصمیم بر برگزاری انتخابات مطابق با چهار دوره قبل خواهد بود.
در این جلسه مدیران عامل استان های سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.
سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *