با حضور رئیس سازمان امداد و نجات افتتاح شد؛ آشیانه بالگرد هلال احمر و انبار امدادی ایلام/کلنگ زنی انبار امدادی شماره 2 استان

روز گذشته آشیانه بالگرد هلال احمر و انبار امدادی ایلام با حضور رئیس سازمان امداد و نجات افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مرتضی سلیمی در دیدار با استاندار ایلام، گفت: برای راه‌اندازی بالگرد امدادی آشیانه هلال احمر استان ایلام 11.5 میلیون یورو هزینه شده است. از خیلی وقت پیش بنا بود که بالگرد به استان اختصاص یابد اما هر بار بنا به دلایلی این مهم اتفاق نیافتاد اما امروز بصورت همزمان شاهد افتتاح آشیانه بالگرد و اختصاص بالگرد به استان هستیم و این برای من خوشحال کننده است.
وی در ادامه از ایمنی بالای بالگرد اختصاص یافته به استان گفت: این نوع بالگرد دوموتوره و از نوع پیشرفته ترین بالگردها در نوع خود است.
 
عملکرد هلال احمر مطلوب بوده است
قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام هم در ادامه تقویت هلال احمر را از اولویت‌های خود در استان دانست و گفت: ضرورت و حیاتی بودن وظایف و خدمات هلال احمر اهمیت این نهاد مهم را دوچندان ساخته است.
سلیمانی دشتکی از کمک خوب هلال احمر کشور و اختصاص یک بالگرد به استان تشکر کرد و گفت: ایلام یکی از مناطق حادثه خیز کشور است و اختصاص این بالگرد کمک موثری در مواقع ضروری برای استان است. در این رابطه طی حوادث و رخدادهای گذشته عملکرد هلال احمر در استان مطلوب و رضایت بخش بوده است و از این بابت از مجموعه عوامل این سازمان در کشور و استان تشکر می کنم.
 
دیدار با امام جمعه ایلام
پس از افتتاح آشیانه بالگرد هلال احمر ایلام، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات به همراه معاون عمرانی استانداری ایلام، سرپرست و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان با امام جمعه استان ایلام دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار، امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه ایلام از استان های حادثه خیز کشور است از ایجاد آشیانه و خرید بالگرد تقدیر کرد.
امام جمعه ایلام همچنین از خدمات هلال احمر در تهیه بسته های معیشتی برای نیازمندان قدردانی کرد و از مسئولان خواست تا دامنه فعالیت های خود را گسترش دهند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار گفت: مرکز امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان ایلام افتتاح و برای احداث این پایگاه که کلنگ احداث آن سال ۹۵ به زمین زده شده، ۶ میلیارد ریال هزینه شده است.  همچنین برای ساخت آشیانه این مرکز زمینی به مساحت ۴۹ هزار متر مربع با اعتبار ۳۴ میلیارد ریال هزینه شده است. این مجموعه یکی از مجهز ترین پایگاه های امداد و نجات بوده و برای خریداری بالگرد اختصاصی آن 11 و نیم میلیون یورو هزینه شده است.
سلیمی همچنین گفت: انبار امدادی هلال احمر استان ایلام به مساحت ۸۸۰ متر مربع و اعتبار ۱۶ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال در حوزه معاونت امداد و نجات این جمعیت  22 اردیبهشت افتتاح شد.
وی با اشاره به کلنگ زنی انبار امدادی شماره ۲ جمعیت هلال احمر ایلام گفت: این انبار در زمینی به مساحت حدود ۸۰۰ متر مربع با صرف ۱۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه احداث می شود.
احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام نیز گفت: هلال احمر در همه حوادث ها حضور پر رنگ و فعالی دارد و در سال های گذشته که سال های پر حادثه ای بود برای استان جمعیت هلال احمر با حضور کارکنان و اعضای جوانان، داوطلبان  و امدادگران بدون اعا و بدون هیچ گونه چشمداشتی پای کار بودند و امدادرسانی بسیار خوبی کردند. 
 
توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی
علی اصغر علی اکبری، سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام در این دیدار گفت: امروز در قالب طرح بشر دوستانه دست یار و کمک مؤمنانه 1500 بسته معیشتی با همکاری خیرین داوطلب و داوطلبان جمعیت هلال احمر آماده شده و بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع می شود. این بسته ها در قالب طرح مهربانی دست یار در میان نیازمندان سراسر استان توزیع می شوند.
علی اکبری ارزش ریالی هر بسته را بیش از ۳۰۰ هزار تومان شامل اقلام ضروری برشمرد و گفت: تهیه و توزیع این بسته‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان همچنان ادامه دارد.
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *