اقدامات جمعیت در هفته هلال‌احمر: از افتتاح آشیانه بالگرد در ایلام تا ارائه خدمات کاروان سلامت در مناطق محروم کشور

گرامیداشت هفته هلال احمر(18 تا 24 اردیبهشت)، فرصتی است برای تقویت توان امدادی و لجستیکی این نهاد مردمی و همچنین نمایش توان خدمت رسانی این نهاد در شرایط سخت و بحرانی. هفته هلال در سال جاری نیز با افتتاح طرح های عمرانی، ارائه خدمات کاروان های سلامت، اهدای خون داوطلبان هلال در سراسر کشور و ... همراه شد. گزارش پیش رو، اشاره ای مختصر به مهمترین اقدامات جمعیت هلال احمر در هفته هلال احمر در استان ها دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این هفته آشیانه بالگرد هلال احمر و انبار امدادی ایلام با حضور رئیس سازمان امداد و نجات افتتاح شد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در دیدار با استاندار ایلام، گفت: برای راه‌اندازی بالگرد امدادی آشیانه هلال احمر استان ایلام 11.5 میلیون یورو هزینه شده است.

 وی در ادامه از ایمنی بالای بالگرد اختصاص یافته به استان گفت: این نوع بالگرد دوموتوره و از نوع پیشرفته ترین بالگردها در نوع خود است.

 عملکرد هلال‌احمر مطلوب بوده است

 قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام هم در ادامه تقویت هلال احمر را از اولویت‌های خود در استان دانست و گفت: ضرورت و حیاتی بودن وظایف و خدمات هلال احمر اهمیت این نهاد مهم را دوچندان ساخته است.

علی اصغر علی اکبری، سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام هم گفت: در قالب طرح بشردوستانه "دست‌یار" و کمک مؤمنانه 1500 بسته معیشتی با همکاری خیرین داوطلب و داوطلبان جمعیت هلال احمر آماده شده و بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

علی اکبری ارزش ریالی هر بسته را بیش از ۳۰۰ هزار تومان شامل اقلام ضروری برشمرد و گفت: تهیه و توزیع این بسته‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان همچنان ادامه دارد.

افتتاح 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال‌احمر در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان هم از افتتاح 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در مهرستان و چابهار به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

رسول راشکی گفت: 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در  شهرستان مهرستان و چابهار با هدف پوشش مناسب حوادث و ارائه خدمات مطلوب افتتاح شد.

راشکی افزود: ساختمان پایگاه امداد و نجات مهرستان در زمینی به مساحت ۲هزار و ۲۴ متر مربع با زیربنای ۱۲۷ متر مربع محصور شده است. این ساختمان دارای 2 اتاق برای اسکان اضطراری در راه ماندگان و یک اتاق ویژه اسکان امدادگران و پرسنل و یک اتاق آماده عملیات و درمانگاه است. 

وی گفت: برای ساخت وتکمیل این پایگاه یک میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات استانی و 6 میلیارد و 96 میلیون ریال از اعتبارات ملی و مجموعا مبلغی بالغ بر ۷.۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

راشکی افزود: ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای وشنام شهرستان چابهار نیز که در زمینی به مساحت یکهزارو ۲۷۹ متر مربع به نام چراغ مکان از شهدای اهل سنت و بومی چابهار ساخته شده، امروز افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: برای ساخت و تکمیل این پایگاه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده و دارای مجموعه درمانگاه، اتاق عملیات، استراحتگاه اضطراری بانوان و آقایان است.

 

افتتاح مركز فيزيوتراپى هلال احمر تفرش

همزمان با هفته هلال احمر، مركز فيزيوتراپى جمعيت هلال احمر شهرستان تفرش با حضور مسئولان استانى و شهرستانی افتتاح شد.

حميدرضا فراهانى فرماندار شهرستان تفرش در در افتتاحیه مرکز فیزیوتراپی شهرستان تفرش، ضمن تشکر از دکترمحمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: با راه اندازی این مرکز فیزیوتراپی شهروندان نیازهای اولیه فیزیوتراپی خود را در شهرستان تامین می کنند. برای راه اندازی این مرکز فیزیوتراپی اعتباری بالغ بر ۲۰۰ ميليون تومان هزینه شده است.

 وى افزود: یکی از مشکلاتی را که در شهرستان داشتیم این بود که شهروندان فقط در نوبت صبح و در بیمارستان می توانستند خدمات فیزیوتراپی دریافت کنند و اکنون با افتتاح و راه اندازی این مرکز فیزیوتراپی توسط جمعیت هلال احمر،  شهروندان می توانند در 2 نوبت صبح و عصر به صورت خصوصی و با هزینه دولتی این خدمات را دریافت و نیازهای اولیه فیزیوتراپی خود را در شهرستان تامین كنند.

دکتر محمد محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی ضمن نیز با تبریک هفته هلال احمر، در این مراسم گفت: فیزیوتراپی جمعیت هلال احمر تفرش با اعتبار 200 میلیون تومان و با حمایت‌های فرماندار شهرستان تفرش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و عضو هیات مدیره استان افتتاح شد.

اعزام کاروان سلامت خراسان جنوبی به مناطق محروم استان

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی در روستای کلاته بلوچ شهرستان سربیشه و روستای گزخت در شهرستان زیرکوه اقدام به معاینه و درمان بیماران کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه گفت: کاروان سلامت در روستای کلاته بلوچ سربیشه برپا و متعاقب آن ویزیت رایگان بیماران انجام شد.

الله‌یار توسلی‌نیا گفت: در هفته هلال احمر کاروان سلامت به روستای کلاته بلوچ سربیشه اعزام شد، در این کاروان علاوه بر ویزیت و تحویل رایگان دارو، گندزدایی منازل  و مسجد روستا توسط جوانان انجام شد.

رئیس جمیعت هلال حمر شهرستان سربیشه با اشاره به ویزیت 44 نفر توسط پزشک عمومی، گفت: مبلغ 250 میلیون ریال برای خرید داروهای تجویزی اختصاص یافته است که تحویل بیماران می شود. در این کاروان یک پزشک عمومی، یک کارشناس بهداشت محیط، یک مربی بهداشت، 2 نفر پرسنل هلال احمر و 5 نفر عضو داوطلب هلال احمر مشارکت داشتند. آموزش مسایل بهداشتی به 30 نفر و توزیع ماسک از دیگر برنامه های این کاروان بود.

همچنین رئیس هلال احمر شعبه زیرکوه گفت: با اعزام کاروان سلامت تعداد ۹۰ نفر بیمار نیازمند روستای گزخت از خدمات ویزیت و داروی رایگان بهره‌مند شدند.

محمدعلی عابدینی گفت: با توجه به لزوم خدمت رسانی به اقشار نیازمند در مناطق محروم، کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به مناسبت هفته هلال احمر به روستای مرزی گزخت اعزام شد.

رئیس هلال احمر شعبه زیرکوه گفت: با اعزام این کاروان تعداد ۹۰ بیمار نیازمند روستای گزخت که از جمله روستاهای پر جمعیت بخش مرکزی شهرستان زیرکوه است از خدمات ویزیت و داروی رایگان بهره‌مند شدند.

به مناسبت هفته هلال احمر، کاروان سلامت شهرستان سرایان هم به روستای چرمه اعزام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان گفت: 65 نفر از مردم این روستا توسط پزشک کاروان ویزیت شدند، گفت: این تیم متشکل از یک پزشک داوطلب، 2 داوطلب و یک پرسنل بود.

محمد بارانی، با اشاره به اعزام این کاروان ها در راستای اهداف بشردوستانه گفت : این کاروان ها با هدف کمک به سطح سلامت مناطق کم برخوردار و ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان، به مناطق اعزام می شوند. ویزیت و داروی رایگان بیماران، سنجش فشار خون و تب سنجی اهم فعالیت‌های این کاروان بود.

استقرار تیم های درمانی هلال‌احمر در منطقه لاهیجان تبریز/ ارائه خدمات درمانی رایگان به مناسبت روز جهانی هلال‌احمر و صلیب سرخ

به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ، تیم های درمانی جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات دارویی و درمانی در منطقه لاهیجان تبریز مستقر شدند.

یونس قوام لاله مدیر کلینیک استاد شهریار تبریز با اعلام این خبر گفت: تیم های اعزامی به مدت سه روز در منطقه حضور یافته و خدمات رایگان پزشکی، مامایی، پرستاری و روانشناسی ارائه کردند.

وی افزود: این تیم ها به همت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان و با مشارکت معاونت داوطلبان و شعبه تبریز به مدت سه روز از ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ در مجتمع فرهنگی معراج لاهیجان مستقر و به صورت رایگان اقدام به ارائه خدمات گوناگون دارویی و درمانی و مشاوره ای کردند.

تقدیر نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی از خدمات هلال‌احمر

در آستانه روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر جمعی از مسئولان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در بحران کرونا، با بسیج تمامی امکانات خدمات ارزشمندی انجام داد که من در اینجا به تمامی نیروهای جمعیت هلال احمر بعد از ماه‌ها تلاش برای مقابله با این ویروس، خدا قوت می‌گویم.

وی با اشاره به خلوص نیت اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر افزود: تفاوت اصلی کار در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با صلیب سرخ در خلوص نیت الهی نهفته است. در میان نیروهای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خلوص نیت و ایثار موج می زند و این مهمترین تفاوت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با صلیب سرخ سایر کشورهاست.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هاست که خداوند متعال به انسانها عنایت کرده است، قدر این نعمت الهی را بدانید که خداوند متعال در اختیار شما قرار داده است.

از اجرای طرح نیابت در هفته هلال احمر تا اهدای سبد کالا به نیازمندان قم

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم نیز از اجرای طرح نیابت و اهدای بیش از ۳۰ سبد کالا در طرح همای رحمت توسط داوطلبان در هفته هلال احمر خبر داد.

امیرحسین علیمردانی گفت: همزمان با هفته هلال احمر داوطلبان جمیعت هلال احمر استان قم با حضور در دو مرکز نگهداری سالمندان فاطمیه و رضوان قم طرح نیابت را اجرایی کردند.

وی گفت: در این طرح خیرین ضمن حضور در سرای سالمندان از سالخوردگان دلجویی کرده و مواد غذایی، میوه و سایر ملزومات را به ارزش 2 میلیون تومان به آنها اهدا کردند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در ادامه اجرای طرح همای رحمت، داوطلبان پایگاه داوطلبی خور آباد اقدام به تهیه و بسته بندی ۳۰ سبد کالا شامل اقلام معیشتی کردند. 

اهدای بیش از 123هزار سی‌سی خون در پویش قرار مهربانی در کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان هم از اهدای بیش از 123هزار سی سی خون در پویش قرار مهربانی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

رضا فلاح ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: فرآورده‌‌های خونی نیاز حیاتی بسیاری از بیماران است، اما به دنبال شیوع کرونا و کاهش مراجعات جهت اهدای خون، اعضای جوانان هلال احمر شهرستان های بردسیر، کرمان، نرماشیر و ماهان بیش از 123 هزار سی‌سی خون خود را اهدا کردند.

استاندار فارس: هلال‌احمر در حوادث سال گذشته خوش درخشید

استاندار فارس گفت: جمعیت هلال احمر در تمامی حوادث سال گذشته این استان خوش درخشید و با اقدامات ارزشمند خود مرهمی بر آلام آسیب دیدگان حوادث بود.

دکتر عنایت اله رحیمی در حاشیه بازدید از مجموعه جمعیت هلال احمر فارس و در جمع اعضای شورای مدیران، اعضا و داوطلبان منتخب و اصحاب رسانه و جراید در سخنانی ضمن تبریک هفته هلال احمر گفت: کشور ایران در موقعیت و منطقه ای قرار دارد که با مخاطرات و بلایای طبیعی مختلفی مواجه است که از این تعداد حوادث، بخش عمده و قابل توجهی در استان فارس به وقوع می پیوندد.

دکتر رحیمی با اشاره به مهمترین این حوادث در سال گذشته از جمله سیل فروردین ماه شیراز، زمین لرزه خان زنیان، رانش زمین و آتش سوزی، افزود: جمعیت هلال احمر در تمامی این حوادث خوش درخشید و با اقدامات ارزشمند خود مرهمی بر آلام آسیب دیدگان بود.

وی ادامه داد: علاوه بر پوشش امدادی حوادث، جمعیت هلال احمر فارس در امدادرسانی و پاسخگویی به حوادث استان های دیگر مانند خوزستان، لرستان و سیستان و بلوچستان نیز عملکرد قابل قبولی از خود بر جای گذاشت.

نماینده عالی دولت در استان فارس جایگاه جمعیت هلال احمر نزد افکار عمومی را ویژه و حائز اهمیت توصیف کرد و افزود: آمادگی، مجهز بودن و عشق خدمت به مردم سه ویژگی شاخص جمعیت هلال احمر در نزد آحاد جامعه است.

دکتر رحیمی ضمن قدردانی از امدادرسانی به بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر در سال گذشته در حوادث مختلف، به سایر ماموریت های این جمعیت پرداخت و گفت: حضور جوانان علاقه مند، پیشرو و پر انرژی در بدنه اعضا و داوطلبان جمعیت موجب شده است این قشر اثرگذار در کنار سایر دستگاه های دخیل در مدیریت بحران بتوانند در پاسخگویی به حوادث، نقش آفرینی کنند.

وی داوطلبان را نیز از دیگر رسته های مردمی جمعیت هلال احمر دانست که با هدایت و حمایت این سازمان امدادی و بشردوستانه، مسئولیت پذیری اجتماعی را نهادینه و ارتقاء می بخشند.

استاندار فارس ترکیب اعضای جوان و داوطلب را برگ زرینی در کارنامه نوعدوستی جمعیت هلال احمر توصیف کرد.

امام جمعه رشت: هلال احمری‌ها ایثارگر اند

به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونان روسای جمعیت هلال احمر گیلان با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

آیت الله رسول فلاحتی، در این دیدار گفت: با توجه به اینکه هلال احمر سازمانی غیردولتی محسوب می شود، در حوادث و بحران های اخیر در کشور خوش درخشیده است.

وی به تلاش جمعیت هلال احمر در بحران برف گیلان در سال گذشته اشاره و تاکید کرد: قدردان فعالیت های جمعیت هلال احمر در راستای خدمات رسانی به در راه ماندگان استان هستیم.

امام جمعه رشت افزود: سازمانی که مردم نهاد است ایثار می کند، جمعیت هلال احمر با توجه به حضور اعضای داوطلب در امدادرسانی به حادثه دیدگان در واقع ایثارگر است.

آیت الله فلاحتی، همچنین خواستار افزایش تعداد پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مسیرهای مواصلاتی بین شهرهای گیلان شد و افزود: احداث پایگاه های جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات بهتر به مردم اثرگذار است.

وی با تاکید بر تبدیل تهدیدها به فرصت ها در هنگام حوادث، گفت: گیلان از استان های معدود حادثه خیز به ویژه در بحران برف است و لازم است در این عرصه تهدیدها تبدیل به فرصت شود ضمن اینکه امدادرسانی به هنگام بسیار مهم است. 

قدردانی استاندار البرز از جمعیت هلال احمر

استاندار البرز نیز به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر از زحمات این جمعیت تقدیر و تشکر کرد .

دکتر شهبازی، در بازدید سرزده از هلال احمر این استان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر، از زحمات شبانه روزی جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران های مختلف همچون زلزله کرمانشاه، سیل گلستان، لرستان و خوزستان، طرح ملی مبارزه با کرونا و... تقدیر و تشکر کرد.

تقدیر نماینده منتخب استان خراسان شمالی از خدمات امدادی، فرهنگی و اجتماعی هلال‌احمر در استان

نماینده منتخب مردم پنج شهرستان استان خراسان شمالی به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر با مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ول فقیه در جمعیت هلال احمر استان و پرسنل این مجموعه دیدار کرد.

محمد وحیدی در این دیدار، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، فرارسیدن هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ را تبریک گفت.

وی امدادگران هلال احمر را نیروهای خط مقدم امدادرسانی و کمک به اهداف چهارگانه جمعیت دانست که وظیفه بزرگی را در حوزه‌های مودت، دوستی بین ملت‌ها، کاهش آلام بشری و برقراری روابط سالم بین مردم دارند.

وحیدی با اشاره به ویژگی‌های خاص خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی از حیث پراکندگی جمعیت رتبه دوم کشور را دارد که امکان اجرای فعالیت‌های مختلف را دشوار می‌کند. همچنین موقعیت کوهستانی، حادثه خیز بودن این استان چه از بعد طبیعی چه از بعد انسانی و وجود پرتعداد نقاط حادثه خیز سبب گسترش اتفاقات و دشواری بیشتر امدادرسانی می‌شود. عدم وجود جاده‌های استاندارد نیز در کنار کمبود امکانات زیربنایی و اجرایی، امکان اجرای اقدامات خدماتی-امدادی را نیز دشوار می‌کند؛ تلاش ما این است که با همکاری و همراهی سایر نمایندگان استان بتوانیم گامی مؤثر برای بهبود این شرایط برداریم.

وی افزود: نگاه ما نمایندگان به حوزه جمعیت هلال احمر نگاه ویژه‌ای است تا نفع آن در نهایت به مردم برسد. اجرای اقدامات پیشگیرانه، کاهش حوادث، افزایش تاب آوری ملت و ارائه آموزش‌های توام با رفتار همدلانه از دغدغه‌های ماست که سعی می‌کنیم در این راستا کمک حال جمعیت هلال احمر باشیم.

وحیدی گفت: اقدامات فرهنگی و اجتماعی که جمعیت هلال احمر در کنار اقدامات امدادی در شرایط ویژه و بحرانی انجام می‌دهد بسیار قابل تقدیر است. هرچند آثار کار فرهنگی به دلیل ماهیت کار دیرتر از اقدامات امدادی بروز می‌کند اما می‌تواند برکات بسیاری داشته باشد. 

پیام تبریک فرمانداران استان گلستان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر

فرمانداران شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، بندر ترکمن، کلاله، مینودشت، مراوه تپه و بندرگز در استان گلستان در پیام های جداگانه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر از خدمات نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر شهرستان ها قدردانی کردند.

در هریک از این پیام های تبریک نام جمعیت هلال احمر با ارزش ها و مفاهیمی چون ایثار، از خود گذشتگی، انسانیت و احسان، سعه صدر، احساس مسئولیت و مهربانی گره خورده است. 

دیدار مدیرعامل و اعضای شورای معاونین هلال‌احمر یزد با امام جمعه استان

مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند.

در این دیدار که به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شد، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان در این دیدار ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر را به تمامی زحمت‌کشان این نهاد مردمی بویژه اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر استان تبریک گفت.

آیت الله ناصری گفت: انصافاً خدمات هلال احمر در این روزها در کنار کادر درمان و سلامت استان باعث تقویت امید در عموم مردم شد و این جمعیت در مدت اخیر خوش درخشید. 

امام جمعه استان یزد گفت: خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هاست که خداوند متعال به انسانها عنایت کرده است، قدر این نعمت الهی را بدانید که خداوند متعال در اختیار شما قرار داده است. 

دیدار با خانواده‌های نجاتگران ایثارگر زنجان در هفته هلال‌احمر

همزمان با هفته هلال احمر، مدیرعامل و مسئولان جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز با خانواده های نجاتگران ایثارگر در شهرستان خدابنده دیدار و گفت و گو کردند.

شهرام میرزایی مدیرعامل هلال احمر زنجان در دیدار با خانواده های نجاتگران ایثارگر هلال احمر گفت: ایثارگران مظهر صلابت و اقتدار هستند و مدال افتخار آنها در تاریخ جاودانه خواهد ماند.

میرزایی تاکید کرد: روحيه صبر و استقامت خانواده نجاتگران ایثارگر هلال احمر که در راه نجات همنوع، جان خود را از دست دادند،  بسيار ارزشمند و اين روحيه برای همگان عبرت انگيز است.

وی گفت: ایثارگری، مدال افتخاری است که خداوند متعال این نعمت ارزشمند خویش را نصیب انسان‏ های پاک و بی‏ آلایش خود می‏ کند که زندگی خود را در راه نجات بندگانی دیگر برای رضای حق فدا کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ایثار امدادگر فداکار و پرافتخار مرحوم  سیدرضا جعفری و مرحوم وحید محمدی از ذهن خانواده بزرگ هلال احمر هرگز محو نخواهد شد. 

دیدار مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و شورای معاونین هلال احمر بوشهر با استاندار

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین شورای معاونین به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با استاندار بوشهر دیدار کردند.

در این دیدار استاندار بوشهر با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین ۱۹ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، از اقدامات این جمعیت در سال ۹۸ تقدیر و تشکر کرد.

وی از ویژگی های خوب جمعیت هلال احمر را خدمت به انسانیت بدون در نظر گرفتن رنگ، نژاد و مذهب بیان کرد که هر جا نیاز به امدادرسانی و خدمات رسانی بوده است هلال احمر حضور داشته است.

گراوند همچنین مردم محوری جمعیت هلال احمر را مهم دانست و افزود: در این مسیر از ظرفیت های مردمی خوب استفاده می شود.

استاندار بوشهر حضور پررنگ جمعیت هلال احمر در مقابله با کرونا را نقطه قوت این جمعیت دانست که زودتر از بقیه استانها در غربالگری و تب سنجی ورودی های استان و شهرستان ها حضور یافت و هم دیرتر این کار را به اتمام رساند.

وی اضافه کرد: همین که نیروهای مردمی در لوای لباس هلال احمر به مردم خدمت رسانی انجام می دادند بسیار مهم است و این لباس برای همه مردم امید آفرین بوده و در كاهش آلام و همچنین التیام درد مردم نقش پر رنگی دارد.

استاندار بوشهر از همه اعضای جمعیت هلال احمر، هیات مدیره، کارکنان، امدادگران، جوانان و اعضای مردمی که به کمک جمعیت هلال احمر برای خدمات رسانی به مردم شتافتند، تقدیر و تشکر ویژه کرد.

اهدای خون ۸۰ هلال احمری در کرمانشاه

همزمان با هفته هلال احمر مدیرعامل، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با حضور در سازمان انتقال خون با اهدای خون خود نعمت زندگی را با دیگران شریک شدند.

فرزین معتمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن تبریک فرارسیدن هفته هلال احمر و صلیب سرخ به تمام سرخ پوشان هلال احمر گفت: ۸۰ نفر از پرسنل، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با اهدای خون خود نعمت زندگی را با دیگران شریک شدند.

وی اهدای خون را تبلور زیبای انسانیت و مهرورزی عنوان کرد و افزود: اهدای خون امید به زندگی را در افراد نیازمند به این فرآورده حیات بخش ارتقا می بخشد و سبب بهبود روند درمانی آنان می شود.

معتمدی در پایان گفت: اهدای خون مقوله ای مهم است كه بایستی به یك فرهنگ و باور عمومی تبدیل شود تا افراد با تكیه بر مهربانی و كمك به همنوع، سلامتی را برای خود و دیگران به ارمغان آوردند.

تجلیل از امدادگران، جوانان و داوطلبان هلال احمر کرمانشاه با حضور استاندار

بازوند استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گفت: جوانان داوطلب سرمایه های اصلی هلال احمر هستند که با ایثار و رشادت در تمامی بحرانها خالصانه به مردم خدمت رسانی کرده اند.

استاندار کرمانشاه افزود: تعهد و مسئولیت پذیری اجتماعی جوانان هلال احمر در انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا بی نظیر بود، به گونه ای که شبانه روزی در ورودی های شهر مستقر و نسبت به انجام وظایف خود کوشا بودند.

وی گفت: این عزیزان در بحران کرونا خیلی خوب درخشیدند و خالصانه به فکر کمک به نیازمندان هستند. همین امر سبب شده مردم به جمعیت هلال احمر به خاطر فداکاری ها، تلاش ها و ایثار همیشگی آنان علاقه مند باشند و به این عزیزان اعتماد همیشگی دارند.

 مهندس بازوند در ادامه این مراسم که به مناسبت فرارسیدن هفته هلال احمر برگزار شد؛ این هفته را به امدادگران، نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان که در همه بحران ها حضوری فعال و ‌موثر دارند تبریک گفت و از زحمات آنها تشکر و‌ قدردانی کرد و افزود: دکتر معتمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مدیری برنامه محور و موفق است که از ایشان نیز صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *