بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از پایگاه اقماری حسن‌آباد/گزارش جامعی از پایگاه‌های اقماری و وضعیت انبارهای امدادی هلال‌احمر به رئیس جمهوری ارائه می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر شب گذشته 28 اردیبهشت ماه از پایگاه اقماری حسن آباد یادمان امام خمینی(ره) در آزادراه تهران – قم بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر، حسین عارفی مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات این جمعیت و شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران افطار 23 ماه مبارک رمضان را مهمان امدادگران پایگاه اقماری حسن آباد یادمان امام خمینی(ره) در آزادراه تهران - قم بودند.
دکتر همتی ضمن بازدید از وضعیت آمادگی پایگاه اقماری و انبارهای امدادی این مجموعه دستور تخصیص اعتبار برای تکمیل ظرفیت و تجهیز انبارهای این پایگاه را صادر کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در جمع امدادگران با اشاره به آمادگی خوب نیروهای هلال احمر برای مقابله با حوادث و سوانح، گفت: تمام تلاش ما این است که سوله ها و مشکلاتی که داخل محوطه  پایگاه های اقماری وجود دارد را برطرف کنیم و امکانات مورد  نیاز را در اختیار نیروها برای مقابله با حوادث قرار دهیم؛ البته  تقویت تجهیزات ایمنی هم از اولویت ویژه ای برخوردار است.
وی درباره نیاز به شارژ و تقویت انبارهای امدادی، افزود: با توجه به تنگناهای مالی موجود، در این زمینه به کمک ها و مساعدت‌های دولت نیاز ویژه داریم.
دکتر همتی با تاکید بر کاهش موجودی انبارها به‌خاطر وقوع حوادث پی در پی اضافه کرد: نیاز جدی به شارژ انبارهای امدادی برای پاسخگویی به حوادث و سوانح احتمالی وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه بازدید از 6 پایگاه اقماری استان تهران و البرز و تهیه گزارشی جامع برای ارائه به رئیس جمهوری، تاکید کرد: در هفته آتی برنامه بازدید از وضعیت 6 پایگاه و انبار امدادی موجود در استان های تهران و البرز را در دستور کار داریم تا پس از بررسی وضعیت انبارها، گزارش جامعی را در این زمینه در اختیار دکتر روحانی ارائه دهیم.
به گفته وی، با توجه به حوادث پی در پی که در کشور به وقوع می پیوندد، قطعا همکاران ما حتی با کمبود امکانات و منابع آمادگی خود را حفظ کرده و تاکنون هیچ عاملی باعث نشده است تا ما عقب تر از حوادث حرکت کنیم، اما بخاطر تداوم شرایط، از دولت استدعا داریم تا حمایت های خوبی از جمعیت هلال احمر شود تا این جمعیت خوشنام در حوادث و سوانح آمادگی بیشتری داشته باشد.
گفتنی است، ۴ پایگاه اقماری در استان تهران در سال‌های گذشته و به‌منظور خدمت رسانی به هموطنان در حوادث احتمالی، به خصوص زلزله احتمالی تهران احداث شده است که شامل سوله، انبارهای بزرگ امدادی و همچنین پد و آشیانه بالگرد است.
سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *