رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد: تولید سالانه 7 میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی/ تولید آمپول و سرم در دستور کار

رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز 31 اردیبهشت ماه با حضور در کارخانه سها یک و سها 2 وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خط تولید ماسک سه لایه، شیلد را افتتاح و خط تولید آنژیوکت را مجددا راه اندازی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی صبح امروز ۳۱اردیبهشت ماه از شرکت تجهیزات پزشکی وابسته به جمعیت هلال احمر بازدید و خط تولید شیلد، ماسک سه لایه را افتتاح و خط تولید آنژیوکت را مجددا راه اندازی کرد.
دکتر همتی در این بازدید با حضور در بخش های تولید محصولاتی چون صافی دیالیز، تثبیت کننده بافت قلب، محلول دیالیز، انواع سرنگ ها، آنژیوکت، سوکارت، سوبگ، ماسک و شیلد و محلول ضدعفونی کننده از نزدیک در جریان روند تولید این محصولات قرار گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر در جمع خبرنگاران گفت: کارخانه های سها یک و سها دو از کارخانه های قدیمی در تولید محصولات بهداشتی و دارویی است و امروز از کارخانه های سها یک و دو  بازدید کردم که خوشبختانه شرایط خوبی در هر 2 کارخانه حاکم است.
وی درباره خودکفایی در تولید محصولات محافظت شخصی، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا می توانم امروز اعلام کنم که ما در تولید محصولات حفاظت شخصی به خودکفایی رسیدیم یعنی اگر با پیک مجدد ابتلا به کرونا در پاییز مواجه شویم، مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت. کارخانه های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تامین 7 میلیون ماسک در سال را دارد و در حال حاضر به صورت روزانه بیش از 50 هزار ماسک سه لایه با بهترین کیفیت در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود.
به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، این جمعیت اولین دستگاه تولید کننده ماسک در کشور است که موفق به اخذ مجوز صادرات این محصول از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است. اگر بازار داخلی اشباع شود، می توانیم ماسک های تولید شده را صادر کنیم.
وی با تاکید بر افتتاح خط تولید آنژیوکت، افزود: خط تولید آزمایشی آنژیوکت که سال 1394 متوقف شده بود امروز 31 اردیبهشت ماه رسما فعالیت مجدد خود را آغاز کرد و در این خط سالانه بیش از 7 میلیون آنژیوکت در سایزهای مختلف تولید می شود که گامی بلند در جهت دستیابی به خودکفایی است.
 
تولید سالانه یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی با بالاترین کیفیت
 
دکتر همتی با اشاره به تولید محلول ضدعفونی کننده در کارخانه های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: بیش از  یک میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده با بالاترین کیفیت در سال تولید می کنیم.
 
تولید انحصاری ست های تالاسمی و صافی دیالیز در هلال احمر
دکتر همتی درباره تولید ست های تالاسمی  به صورت انبوه از سوی کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر می تواند 50 درصد ست های تالاسمی و صافی های دیالیز را با تولید انبوه به صورت انحصاری تامین کند.
وی تولید صافی دیالیز را یکی از محصولات استراتژیک هلال احمر در کنار تولید سایر محصولات دانست و تاکید کرد: همه قسمت های صافی های دیالیز به جز هالوفایبرها در داخل کشور تولید می شود. با توجه به نیاز 4.5 میلیونی این محصولات در سال، ما دنبال این هستیم تا تولید بیش از 50 درصد از این محصولات را به جمعیت هلال احمر اختصاص دهیم.
رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در حال حاضر بیش از 20 نوع محصول با ظرفیت تولید سالانه 600 میلیون در سال در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود و این جمعیت  در کنار سایر دستگاه ها وظیفه ذاتی خود می داند که از سلامت مردم محافظت کند.
وی درباره تولید شیلدهای محافظتی، گفت: 4 هزار شیلد به صورت روزانه در کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر تولید می شود که می تواند بخشی از نیاز بیمارستان ها و هموطنان به شیلد را تامین کند.
 
تولید آمپول و سرم در سها 2
دکتر همتی با اشاره به برنامه ریزی برای تولید سرم و آمپول در شرکت سها 2 وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، گفت: در سها 2 تولید داروهای مایع نداشتیم، اما در آینده نزدیک سرم و تولید آمپول های مختلف را در دستور کار داریم و طی چند ماه آینده فرآیند اجرایی آن آغاز می شود.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *