نشست نمایندگان امور زنان و خانواده سازمان‌ها و ادارات داخلی هلال‌احمر با رئیس جمعیت

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست صمیمانه با نمایندگان امور‌‌ زنان و خانواده جمعیت بر لزوم حفظ حرمت بانوان شاغل و همچنین استفاده از توانمندی بانوان در پیشبرد اهداف هلال‌احمر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر کریم‌همتی در این نشست با تاکید بر ‌لزوم حفظ حرمت، کرامت و ارزش بانوان در ادارات گفت: در این حوزه برای ما‌ مهمترین مساله این است که بانوان در محیط اداری استرس نداشته و با آرامش کار کنند.
وی افزود: بانوان در برخی حوزه‌های کاری می توانند بسیار موفق‌تر از مردان عمل می کنند از جمله در حوزه خانه‌های هلال که با ارائه آموزش‌های همگانی منجر به تاب‌آوری جامعه می‌شود. در حوزه‌های تحقیقات، آموزش، IT، برنامه‌نویسی، برنامه‌ریزی، خدمات روانی اجتماعی و ... نیز می توانیم از توانمندی‌های بانوان بیشتر بهره‌مند شویم.
همتی خواستار تقویت حس همدلی در میان بانوان جمعیت از طریق ایجاد گروه‌های فضای مجازی شد و از بانوان جمعیت خواست تا با ارائه رزومه و همچنین طرح ایده‌های موثر خود، جمعیت را در نیل به اهداف والای آن یاری کنند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی کشور  باعث تاخیر در پرداخت‌های کارکنان شده است، افزود: تمام همکاران ما در حوزه‌های مالی پیگیر رفع مشکل به وجود آمده هستند و معوقات کارکنان حتما پرداخت می‌شود.
دکتر شریفی‌سده معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال‌احمر نیز در این نشست تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که هیچ حقی از کارکنان‌جمعیت در هیچ نقطه‌ای از کشور ضایع نشود و ضمن حفظ عدالت در موضوع ارتقاء شغلی همکاران، در انتصابات، مطابق مرّ قانون عمل کنیم.
وی افزود: ۳ کمیته در جمعیت تشکیل شده برای بازنگری و اصلاح ساختار موجود و تدوین آیین‌نامه استخدامی جمعیت. ما به دنبال این هستیم که احراز پست‌ها در جمعیت بر مبنای شایستگی افراد باشد و نه مرد یا زن بودن آنها همچنین پیگیر ارتقای مسیر شغلی همکاران هستیم چراکه اعتقاد داریم همکاری که با پست کارشناسی استخدام‌ می‌شود نباید با همان پست از جمعیت بازنشسته شود.
مشاور امور زنان جمعیت نیز در این‌ نشست با تاکید براینکه سعی شده تا برای تمام اقشار زنان شاغل در جمعیت برنامه ریزی شود، گفت: ضعف‌ها، چالش‌ها و کاستی‌ها در این حوزه بررسی و تعامل خوبی هم با معاونت زنان ریاست جمهوری در زمینه ارتقای تاب‌آوری بانوان برقرار شده است و به زودی ۲ مجموعه، تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه خواهند داشت.
دکتر فعلی، افزود: در حال شناسایی دغدعه ها و چالش های زنان شاغل در هلال احمر و چاره جویی برای رفع آنها هستیم. بعلاوه بانک اطلاعاتی زنان توانمند هم در حال تکمیل است و با حمایت رییس جمعیت سعی می کنیم تا زنان توانمند بتوانند بیشتر از گذشته در رده های مدیریتی مختلف در هلال احمر رشد کنند.
گفتنی است در ابتدای این نشست، دغدغه‌ها و پیشنهادات نمایندگان زنان جمعیت در مجموعه، مطرح ‌و پس از جمع‌بندی در حضور رئیس جمعیت ارائه شد.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *