قدردانی از جوان فداکار رامهرمزی در امدادرسانی به حادثه آتش سوزی کلینک سینا/ آزغ عضو داوطلب هلال احمر شد

در مراسمی از عنایت آزغ، جوان رامهرمزی که در حادثه آتش سوزی کلینیک سینا با نجات جان افراد گرفتار شده در ساختمان کلینیک، خوش درخشید، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در مراسمی از فداکاری این جوان خوزستانی که در آتش سوزی مرگبار کلینیک سینا اطهر جان چند نفر را نجات داد تجلیل کرد.

علی خدادادی در مراسم تجلیل از عنایت آزغ جوان رامهرمزی که در حادثه آتش سوزی کلینیک سینا شجاعانه جان جمعی از هموطنان را نجات داد، گفت: تلاش شما در حادثه آتش سوزی کلینیک سینا در هیچ قالبی نمی گنجد زیرا حرکتی ایثارگرانه بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: نکته حائز اهمیت و نقطه عطف این حرکت، دل بریدن از مادیات و به مخاطره انداختن جان خود برای نجات جان دیگران است و این تداعی کننده یک ارزش است که از شهدا به ارث برده ایم و نشان دهنده حرکت‌های ایثارگرانه و از خودگذشتگی است.

وی افزود: ساختار جمعیت هلال احمر یک ساختار داوطلب محور است و افراد در این مجموعه به صورت داوطلبانه در زمانی که شرایط سخت و جان‌فرسا است (مثل سیل و زلزله وسایر حوادث) از جان گذشتگی می کنند لذا ارزشمندی فعالیت در این جمعیت آن است که از جان و مال خود می گذرند تا به نیازمندان کمک کنند.

خدادادی گفت: جمعیت هلال احمر فراتر از وظایف اداری فعالیت می کند و نگاه جامعه نیز به گونه ای است که انتظار ویژه ای از این جمعیت دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، با اشاره به ضرورت بازتاب بین المللی این حرکت ایثارگرانه و بشردوستانه، عنایت آزغ را مخاطب قرار داد و گفت: جوانان نیاز به الگوهایی مانند شما دارند تا از این حرکت تاسی بگیرند.

خدادادی افزود: من امیدوارم با بازتاب بین المللی این حرکت از سوی رسانه ها این امر محقق شود، همانطور که اتفاق های شبیه به این حرکت در کشور های دیگر بازتاب جهانی پیدا می کند. در کشورهای دیگر افرادی بودند که این قبیل کارها را انجام داده اند و رسانه ها با بازتاب فراوان حرکت صورت پذیرفته، فرد امدادرسان را به اسطوره و قهرمان مبدل کرده اند.

وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش و شجاعت مثال زدنی عنایت آزغ در حادثه کلینیک سینا گفت: از همه اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر انتظار میرود با الگو گرفتن از این حرکت های ایثارگرایانه در خدمت به عزیزان نیازمند که در شرایطی سختی قرار گرفته اند تلاش و ممارست کنند.

 آرزوی داوطلب فداکار ؛ دیدار با مقام معظم رهبری

حجت الاسلام والمسلمین محمد انصاری نیز در مراسم تجلیل از عنایت آزغ جوان فداکار رامهرمزی که با شجاعت و تلاش توانست جان جمعی از هموطنان گرفتار در حریق  کلینیک سینا را نجات دهد، گفت: این کار خالصانه و مخلصانه رقم خورد، شاید نظیر چنین کارهایی را در طول تاریخ هر از چند گاهی شاهد باشیم اما اینکه یک بار این حرکت برجسته و مطرح می شود این از سوی خدای متعال است چرا که یک جوان ساده و بی آلایش با رها کردن کار و کسب خود و بدون آنکه لحظه ای به مادیات فکر کند به نجات جان مردم گرفتار شده در کلینیک سینا شتافت و فقط به فکر جان انسان های مومن بود و این جای تبریک دارد.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: واقعا من به این عمل ایشان غبطه می خورم و این را حقیقتاً یک توفیق از جانب خداوند می دانم که انشاء الله مستدام و مستمر باشد.

وی در ادامه و خطاب به عنایت آزغ گفت: جنس این نوع کار از جنس همان آرزویی است که داشتید که دیدن مقام معظم رهبری و ادامه راه سردار شهید سلیمانی است.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه هیچ رویکرد مادی و هیچ تعلق و انتظار مالی در این حرکت شجاعانه وجود نداشته است، این اقدام را بسیار مثبت و آرزوی دیدار با رهبری را  نشان دهنده همان نیت پاک و خالصانه عنوان کرد.

فداکار رامهرمزی باعضویت درجمعیت هلال احمر استان خوزستان به جمع فرشتگان نجات پیوست 
 
عنایت آزغ جوان فداکار رامهرمزی که با تلاش و شجاعت خود در حادثه آتش سوزی کلینیک سینا  جان جمعی از هم وطنان گرفتار شده در ساختمان را نجات داد ،طی مراسمی به عضویت درجمعیت هلال احمر استان خوزستان در آمده وبه جمع فرشتگان نجات پیوست

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *