تحویل ۸۵۰۰ چادر امدادی به انبارهای هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تحویل 8 هزار و 500 دستگاه چادر کامل امدادی با طراحی جدید به منظور اسکان اضطراری و موقت متاثرین احتمالی وقوع انواع حوادث و سوانح به انبارهای امدادی هلال‌احمر سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام آخرین جزییات طرح تقسیم اقلام و البسه امدادی و کیسه حمل جسد در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر، افزود: این تعداد چادر به منظور تامین سرپناه اسکان اضطراری آسیب دیدگان احتمالی انواع حوادث و سوانح به انبارهای امدادی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد، جزیزه کیش و سازمان امداد و نجات تحویل و تزریق شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵ تن(معادل ۲۵ هزار کیلوگرم) نایلون پوشش چادر برای تامین اسکان اضطراری و موقت متاثرین احتمالی وقوع انواع حوادث و سوانح در سطح کشور طی سه ماه گذشته (فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹) برای تقویت انبارهای امدادی توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: در سه ماه گذشته به منظور تقویت انبارهای امدادی هلال احمر در سراسر کشور ۱۶ هزار و ۸۰۰ ست بهداشتی مردانه، ۱۶ هزار و ۴۰۰ ست بهداشتی زنانه، سه هزار و ۶۰۰ ست بهداشتی بچه گانه، سه هزار و ۲۰۰ ست بهداشتی نوزاد نیز در استان های یادشده توزیع شده است.

ولی پور اضافه کرد: در مدت یادشده ۷۱ هزار و ۴۰۰ بسته غذایی ۲۴ ساعته به منظور کاهش یا پیشگیری از سوء تغذیه و همچنین توانبخشی افرادی حادثه دیده و متاثر از انواع حوادث و سوانح احتمالی به انبارهای امدادی هلال احمر در سراسر کشور ارسال شده است.

وی گفت: همچنین در این طرح تقسیم اقلام و البسه امدادی و کیسه جسد در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹، بیست و پنج هزار البسه امدادی برای افزایش توان عملیاتی نیروهای امدادگر و نجاتگر هلال احمر در سراسر کشور و پنج هزار و ۲۴۳ کیسه حمل جسد به انبارهای یادشده ارسال شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تمام مراحل انجام و اجرای این طرح تقسیم بندی اقلام از سوی معاونت لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات انجام شده که این معاونت بر اساس وظایف خود و ایجاد رویکردهای تمرکززدایی و تقویت توان پاسخگویی در حوادث و سوانح احتمالی، اقدام به برنامه ریزی برای ذخیره سازی اقلام زیستی، غذایی و تجهیزات در سطح استان ها با هدف پاسخگویی شعب به عنوان خط مقدم عملیاتی جمعیت هلال احمر کرده است.

 

 

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *