سخنگوی جمعیت هلال احمر اعلام کرد:

ارسال محموله دوم کمک هلال احمر به لبنان، در صورت اعلام نیاز بیروت

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: هنوز برنامه‌ای برای ارسال محموله های کمکی دوم یا سوم به لبنان نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در گفت و گو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین کمک‌های جمعیت هلال احمر ایران به کشور لبنان در پی حادثه انفجار اخیر، گفت: جمعیت هلال احمر ایران مطابق با وظیفه خود مبنی بر انجام کمک‌های بشردوستانه، کاهش آلام بشری و همچنین با توجه به کمک‌های پیشین صلیب سرخ لبنان به کشورمان در بحران‌های طبیعی اخیر، با وقوع این حادثه در بیروت آمادگی کامل خود برای کمک به آسیب دیدگان را اعلام کرد. به همین منظور نیز روز چهارشنبه اولین محموله کمکی هلال احمر ایران به کشور لبنان ارسال شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص ارسال محموله‌های بعدی هلال احمر نیز توضیح داد: هنوز برنامه‌ای برای ارسال محموله‌های دوم یا سوم نداریم و منتظر اعلام نیاز صلیب سرخ لبنان هستیم. در صورت اعلام نیاز صلیب سرخ این کشور برای کمک‌های زیستی و پزشکی بیشتر، هماهنگی‌های لازم برای ارسال محموله‌های بعدی انجام می‌شود. ما برای ارسال کمک‌های بشردوستانه آمادگی کامل داریم اما باید منتظر اعلام نیاز کشور لبنان باشیم.

نصیری در خصوص جزئیات اولین محموله ارسالی به بیروت نیز تصریح کرد: این محموله شامل ۱۵ تن مواد غذایی و ۷۰ پالت اقلام دارویی بوده است. مواد غذایی نیز در دو نوع شامل ۱۳۰۰ وعده غذایی ۷۲ ساعته و ۲۷۰ وعده یک ماهه بوده است.

وی افزود: به علاوه ۲ تن و ۶۰۰ کیلو موتور برق و ۲۰۰ عدد کیسه جسد نیز از دیگر کمک‌های ارسالی هلال احمر به بیروت بوده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با توضیح در خصوص بیمارستان صحرایی هلال احمر نیز عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان سیار و صحرایی هلال احمر در شهر بیروت راه اندازی شده و در حال ارائه خدمات درمانی و رسیدگی به آسیب دیدگان حادثه انفجار است. وزن تجهیزات بیمارستانی ارسال شده نیز ۵ تن بوده است.

نصیری اظهار داشت: ۳۰ نفر از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر درمان نیز برای ارائه خدمات درمانی به لبنان اعزام شده‌اند و در صورت نیاز تعداد آنها افزایش خواهد یافت.

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *