کوثر؛ برنده مناقصه بیمه تکمیلی سال 99 کارکنان هلال احمر/کاهش مبلغ حق بیمه پرداختی؛ افزایش سقف تعهدات

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر اعلام کرد:باتمهیدات اتخاذ شده و مذاکره با شرکت‌های بیمه در خصوص اهمیت ارائه خدمات بیمه تکمیلی به همکاران، توانستیم ضمن کاهش میزان حق بیمه پرداختی، تعهدات ریالی بیمه را افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر مهراب شریفی سده درباره انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی کارکنان جمعیت هلال احمر با بیمه کوثر، گفت: بیمه پایه ما بیمه تامین اجتماعی است و اصولا هزینه های مازاد بر بیمه پایه توسط بیمه های تکمیلی قابل جبران است.

وی افزود: در دوره های گذشته با بیمه های البرز، دانا، سرمد و ... قرارداد منعقد شده بود. با توجه به اینکه در سال گذشته همکاران از بیمه سرمد رضایت کامل نداشتند و این موضوع را به صورت مکتوب به ما اعلام کرده بودند،  بنابر دستور دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر، برای انتخاب بیمه تکمیلی کارکنان این جمعیت، مناقصه ای برگزار شد و شرکت های بیمه ای بزرگی در این مناقصه شرکت کردند.

به گفته معاون منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر، یکی از اهداف بزرگی که مورد تاکید رئیس جمعیت هلال احمر و دبیرکل بود، این است که در بخش بیمه تکمیلی برای همکاران، تسهیلات خوبی فراهم شود.

شریفی سده تاکید کرد: ما علی رغم مشکلات و محدودیت‌های مالی که جمعیت هلال احمر به شدت با آن مواجه است، سعی کردیم که تعهدات بیمه تکمیلی را برای  همکارانمان افزایش دهیم و در  بخش هزینه های پاراکلینیکی، زایمان، ویزیت، دارو،  ملزومات دارویی و داروهای بیماران خاص، خدمات دندان پزشکی، عینک و لنز طبی و ...  سقف تعهدات نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

وی با تاکید بر کاهش میزان حق بیمه تکمیلی امسال نسبت به سال گذشته، افزود: با تمهیدات اتخاذ شده و مذاکرات متعددی که با شرکت بیمه کوثر داشتیم، توانستیم حق بیمه را کاهش دهیم و علیرغم افزایش تعهدات ریالی حق بیمه پرداختی همکاران کاهش پیدا می کند و از مبلغ سال گذشته کمتر است.

دکتر شریفی سده درباره ارائه تسهیلات ویژه بیمه تکمیلی برای همکارانی که مبتلا به بیماری های خاص و صعب العلاج هستند، گفت: در حال مذاکره هستیم تا تسهیلات ویژه بیمه ای و درمانی برای همکارانی که مبتلا به بیماری های خاص و صعب العلاج هستند، فراهم کنیم تا اگر  هزینه های درمانی آن ها فراتر از سقف تعهدات تعیین شده شرکت بیمه تکمیلی بود، بتوانیم در این زمینه مساعدت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایثارگران هم کمافی سابق بدون پرداخت حق بیمه، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *