حرکت جمعیت هلال‌احمر باید جوان باور باشد

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: یکی از راهبردهای مهم هلال احمر، توانمند سازی سازمان جوانان به وسیله اعضای فعال و صاحب نام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر محمد گل‌فشان در جلسه کمیته مشورتی راهبردی اعضای فعال و صاحب نام سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در این جلسه با اشتراک‌گذاشتن تجربیات ارزنده، منتظر هنرنمایی جوانان و ارائه طرح های کاملی برای اجرا در یک سال آینده هستیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود: در این چند روز پیام ها و تماس های زیادی از اعضای سابق داشتیم که نشان دهنده استقبال از این طرح دارد، این برنامه، آغازی برای انجام یک طرح بزرگ است و تداوم دارد.

وی تصریح کرد: مدتی بعد تعداد دیگری از اعضای قدیمی هلال احمر گرد هم می آیند و قرار بر حذف هیچ کس نیست ورود به این عرصه آسان است و با هر دیدگاه و نظری می‌توان به این مجموعه بزرگ پیوست، همه با هم تا فرصتی باقی است باید کارهای ماندگاری انجام دهیم.

گل‌فشان بیان کرد: این کارهای ماندگار قرار نیست با نام شخص خاصی تمام شود، هر کس ایده ای داشته باشد و هر طرحی را اجرایی کند به این سازمان بی طرف، خدمت کرده است، بنده اگر قصوری انجام دهم و فرصت‌ها را از دست بدهیم و افراد خوش فکر حذف شوند بخشیده نخواهم شد.

وی خاطرنشان کرد: این اعضاء به عنوان گروه راهبردی در مجموعه، در اولین جلسه گرد هم آمده اند و امیدواریم کارها و برنامه های درخشان را شاهد باشیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود: یکی از راهبردهای مهم هلال احمر، توانمندسازی جوانان به وسیله اعضای فعال و صاحب نام است.

وی عنوان کرد: وضعیت بودجه کشور مشخص است و جایی برای گلایه وجود ندارد و نمی توان روی مسائل مالی بحث کرد، اما برآنیم با ایده های نو و حمایت از طرح‌ها، گشایش های مالی خوبی ایجاد شود تا بتوان کارهای بزرگی را حتی با همه کمبودها رقم زد.

گل‌فشان اظهار داشت: هر زمانی که به جوانان اعتماد کردیم، در کارها موفق بوده ایم، گاهی فرد جوانی در استان های دیگر توفیق داشته است و می تواند آن را در اختیار دیگران قرار دهد، باید بتوان این ایده‌ها را دنبال کرد.

وی گفت: فردا طرحی پیشنهاد می شود تا فعالیت جوانان در ایام محرم در جهت توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده و ارائه خدمات به طور منسجم عملیاتی شود، در سالهای قبل نیز طرح‌هایی در قالب هیات حضرت علی‌اکبر در جهت بزرگداشت محرم و برگزاری دستجات عزاداری و خدمت به سوگواران داشته‌ایم و امسال پیشنهادات به سمت خدمت در قالب توزیع اقلام بهداشتی و ابراز ارادت به امام حسین(ع) توسط جوانان است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: جمعی از خیرین و سمن ها و برنامه عصر جدید اقلام مورد نیاز در این طرح را تامین می‌کنند و مستند سازی انجام می شود، این بسیار حائز اهمیت است که نقش خود را به درستی انجام دهیم و در هر زمان کار مثبت و درست را به اثبات برسانیم.

وی بیان کرد: یکی از راهبردهای مهم هلال احمر، توانمندی جوانان به وسیله اعضای فعال و صاحب نام است، باید بتوانیم جوانان را توسط اعضا توانمند کنیم در این مسیر فقط آموزش فنی حرفه ای مطرح نیست و باید توانمندی فکری و اجتماعی نیز انجام شود.

گل‌فشان خاطرنشان کرد: یکی از این توانمندی‌ها، استفاده از فضای مجازی است، در تعطیلی فعالیت‌های آموزشی به ویژه مدارس و دانشگاهها و مراکز علمی در شیوع کرونا، فضای مجازی به عنوان ظرفیت مهمی به شمار می‌رود، البته باید مراقبت باشیم تا به بیراهه نرویم.

وی تاکید کرد: حرکت جمعیت هلال‌احمر باید جوان باور باشد و با همت و تلاش جوانان بسیاری از اهداف تحقق پیدا می‌کند، در این باره تفاهم نامه هایی که به امضا می رسانیک در جهت خدمت به مردم و پشتوانه ای برای حضور جوانان است.

کلمات کلیدی
پاکسرشت کرمان
تهیه کننده:

پاکسرشت کرمان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *