بررسی سرفصل‌های همکاری به منظور انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان جمعیت هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران

در نشست مشترک مسئولان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئوس و سرفصل های همکاری میان دو مجموعه به منظور تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نشست مشترک مسئولان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر همتی رئیس جمعیت، دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از معاونان دو مجموعه در راستای بررسی مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو مجموعه عصر امروز برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست به ظرفیت های گسترده و توانمندی عظیم جمعیت در حوزه های پرسنلی، امدادگری و ... و همچنین ظرفیت های رفیع دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم تا با استفاده از ظرفیت های موجود، همکاری مفیدی میان دو مجموعه شکل گیرد و از ظرفیت های دو مجموعه به منظور توسعه کشور استفاده کنیم.

دکتر همتی افزود: با توجه به ظرفیت 600 هزار نفری داوطلبان و امدادگران هلال احمر و همچنین وظیفه ارائه آموزش های همگانی جمعیت، آموزش های هلال احمر را با استفاده از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی ایران، علمی و مدون کنیم و از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان دانشگاهی پیشرو در زمینه آموزش و پژوهش داوطلبان و امدادگران جمعیت استفاده کنیم.

بررسی محورهای همکاری میان دو مجموعه

دکتر کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست، تقویت ارتباطات میان سازمانی و بین بخشی را یکی از اولویت های این دانشگاه برشمرد و تاکید کرد: همکاری دانشگاه با جمعیت هلال احمر از قبل وجود داشته اما این همکاری ها را می توان در قالب تفاهم نامه به شکل سازماندهی شده تر و دقیق تر ادامه داد.

وی گفت: محورهایی برای همکاری مشترک میان هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی تعیین شده که با توجه به ظرفیت های هلال احمر ما به دنبال افزایش و ارتقای روابط دو مجموعه به شکل عملیاتی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: هلال احمر در موضوع آموزش و پژوهش، فعالیت های منسجمی دارد و ما امیدواریم بتوانیم فرصت ها و ظرفیت های بیشتری را به اشتراک بگذاریم.

وی با تاکید بر لزوم انتخاب یک نماینده از هر مجموعه برای بررسی رئوس و سرفصل های همکاری مشترک، افزود: محورهای آموزش، پژوهش، درمان، دارو و تجهیزات و ارتباطات بین الملل حوزه هایی است که می توان در آنها ظرفیت های همکاری مشترکی ایجاد کرد.

دکتر کوهپایه زاده گفت: در حوزه آموزش همگانی، همکاری ها می تواند در زمینه تولید محتوای آموزش آکادمیک برای جمعیت هلال احمر، ایجاد ظرفیت مدارک دانشگاهی برای جمعیت از جمله دوره های آموزشی تکنسین های پیش بیمارستانی ویژه امدادگران به منظور تقویت سیستم اورژانس کشور و ... باشد. در حوزه پژوهش نیز توسعه مرکز رشد و شتاب دهنده مشترک در زمینه هایی که تجربیات مشترک داریم می تواند بسیار کمک کننده باشد. در زمینه تقویت هیات های علمی هم می توانیم به هلال احمر کمک کنیم. همچنین بخش های توسعه و تحقیق را نیز می توانیم در بخش های تابعه هلال احمر توسعه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در بحث درمان نیز با توجه به عملکرد موفق هلال احمر در زمینه ایجاد و برپایی بیمارستان های RDH می توانیم از تجربیات هلال احمر استفاده کنیم.

تقویت گردشگری سلامت با توجه به نمایندگی ها و مراکز درمانی فعال هلال احمر در خارج از کشور، کمک در حوزه صادرات و واردات دارو، تجاری سازی محصولات، تقویت همکاری ها در زمینه ارائه خدمات بین المللی توانبخشی و ...تقویت ارتباط دانشگاه با سازمان های بین المللی مخاطب هلال احمر و ... از دیگر موضوعات مورد تاکید دکتر کوهپایه زاده در زمینه همکاری میان دو مجموعه بود.

لازم به ذکر است در این جلسه مقرر شد ظرف یک هفته، رئوس و سرفصل های همکاری میان دو مجموعه به منظور تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک، مشخص شود.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *