نشست صمیمی دبیرکل هلال‌احمر با امدادگران: ارتقای وضعیت امدادگران از دغدغه‌های اصلی مسئولان جمعیت است

دبیرکل جمعیت هلال احمر در نشست صمیمی با تعدادی از امدادگران داوطلب تاکید کرد: یکی از دغدغه های اصلی مسئولان ارشد جمعیت، وضعیت معیشت امدادگران و پیگیری تدوین راهکارهای قانونی و امکان ارائه خدمات بهتر به این نیروهای خدوم است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر؛ روز گذشته، دبیرکل جمعیت هلال احمر به همراه رئیس سازمان امداد و نجات در جمع تعدادی از نجاتگران حضور یافته و از نزدیک با ایشان گفت‌وگو کردند.

دکتر محمد حسن قوسیان مقدم؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر در این نشست با تشریح اقدامات و پیگیری هایی که تاکنون در خصوص امدادگران و نجاتگران شده است، اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی مسئولان ارشد جمعیت هلال احمر وضعیت معیشت نیروهای داوطلب امداد و نجات و پیگیری تدوین راهکارهای قانونی و امکان ارائه خدمات بهتر به این نیروهای خدوم است.

دکتر قوسیان مقدم افزود: از زمان حضور مجدد در جمعیت هلال احمر به دنبال ایجاد شفافیت و جلوگیری از باند بازی و استخدام های بی ضابطه بوده و هلال احمر در جهت احقاق حقوق نجاتگران، تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

کمبود 10 هزار امدادگر در پایگاه‌های هلال‌احمر

در ادامه این نشست، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات گفت: این سازمان، خانه امدادگران و نجاتگران بوده و آنها می توانند برای بیان مشکلات و نواقص موجود با حضور در سازمان و برگزاری جلسات کارشناسی و ارائه ایده های سازنده و راهگشا در حل مشکلات از مسیرهای قانونی گام های موثری بردارند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در حال حاضر کمبود بیش از 10 هزار نفر نیروی کادر در پایگاه های جمعیت هلال احمر وجود دارد که امید است با همکاری سازمان های مسئول در مرحله نخست نسبت به جذب و استخدام 1000 نفر از بین نجاتگران داوطلب اقدام شود.

ولی پور تاکید کرد: برخی موضوعات از جمله شرایط استخدام، سن، تحصیلات و .... مربوط به قوانین جاری کشوری بوده و از حیطه اختیارات جمعیت خارج است ولی تلاش خواهد شد تا حقی از سالها خدمات داوطلبانه نیروهای خدوم و نجاتگر ضایع نشود.

لازم به ذکر است در این نشست برخی از مشکلات مرتبط و پیرامون دوران همکاری و نحوه جذب و استخدام و موضوعات رفاهی، از سوی نجاتگران مطرح شد که مهمترین درخواست آنها استخدام نجاتگران داوطلب برای پایگاه ها، محسوب شدن سختی کار برای نیروهای داوطلب، وضعیت بیمه تامین اجتماعی، لغو عدم ممنوعیت صدور گواهی همکاری داوطلبانه، تغییر در شرایط استخدامی و قراردادن امتیاز ویژه برای نجاتگران با سابقه بالای 10 سال همکاری داوطلبانه و افزایش سهمیه جذب در استان های محروم بود.

در پایان مقرر شد که جلسات همفکری میان نمایندگان نجاتگران و مسئولان سازمان به صورت مستمر و ماهیانه برگزار شود تا نتایج و پیشرفت امور مرتبط به نجاتگران در سراسر کشور منتقل شود.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *