آماده باش ۲۷ پایگاه امدادی در خراسان جنوبی برای اجرای طرح امداد زمستانه

 KH.J

به منظور اجرای طرح امداد و نجات زمستانه، ۱۲۲ نفر-روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار هلال احمر خراسان جنوبی، در آماده باش هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری در حاشیه آغاز طرح امداد و نجات زمستانه در استان گفت: طرح امداد و نجات زمستانه استان از ۲۰ آذرماه، آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری ادامه می یابد.

وی گفت: در قالب اجرای این طرح ۱۲۲ نفر -روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار پای کار خواهند بود، ۲۳ پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار در شهرستان های طبس، قاین، بشرویه و نهبندان آماده خدمت رسانی به حوادث احتمالی هستند.

شهریاری گفت: ۶۸ خودروی امدادی برای اجرای طرح پیش بینی شده است، علاوه بر امدادرسانی به خودروهای گرفتار و آسیب دیدگان، خدماتی اعم از توزیع بسته غذایی و اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است.

شهریاری با اشاره به طولانی و کویری بودن محورهای مواصلاتی استان گفت: از رانندگان خواستاریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و استراحت لازم در استراحت گاه های بین راهی مانع بروز هرگونه حادثه ای شوند.

وی گفت: با تحلیل های انجام شده خطای انسانی علت بروز ۷۰ درصد از حوادث جاده ای است که رانندگان می توانند با رعایت بایدها و نبایدهای لازم به ویژه در روزهای برفی و بارانی سهم قابل ملاحظه ای در کاهش حوادث و تلفات جاده ای ایفا کنند.

کلمات کلیدی