جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

آموزش کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به زنان شاغل در زنجان

 600600p2079EDNmainimg 64890 380

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 250 نفر از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی این استان از آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات هلال احمر بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ فیروز رجایی با بیان این مطلب افزود: ارائه آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات به منظور ارتقای سطح آگاهی بانوان در برابر حوادث احتمالی انجام می شود.

وی گفت: آموزش‌های مربوط به کمک‌های اولیه و چگونگی مواجهه با حوادث در هنگام وقوع آن یکی از مهمترین آموزش‌هاست که می‌تواند در حفظ سلامت افراد اهمیت قابل توجهی داشته باشد. دروه آموزشی 22 ساعته کمک های اولیه و دوره هشت ساعته آمادگی در برابر مخاطرات نیز برای بانوان علاقه‌مند شاغل در شرکت گاز، برق منطقه ای، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بخشداری ها، فرمانداری ها، انتقال خون، دانشگاه پیام نور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارائه و در پایان، مانورهای پناه گیری و تخلیه اضطراری نیز برگزار شده است.

رجایی گفت: گسترش این آموزش ها در سطح استان ادامه دارد و برای شرکت کنندگانی که دوره های آموزشی را با موفقیت گذرانده اند گواهینامه صادر شده است.

وی گفت: علاوه بر بهره مندی 250 نفر از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی از آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، برای عموم شهروندان در سطح شهرها و روستاها 300 دروه آموزشی برگزار شده است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در 9 ماهه گذشته برای 60 نهاد دولتی 90 دروه آموزشی با حضور  یک هزار و 33 فراگیر دوره آموزشی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برگزار شده است. علاوه بر این، 65 دوره از این آموزش ها نیز برای یک هزار و 419 نفر در سطح روستاها و 23 دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات نیز برای 984 فراگیر در مساجد استان برگزار شده است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی