جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

آیین تجلیل از داوطلبان هلال‌احمر گلستان با حضور استاندار برگزار شد

 Golestan Tajlil Davtalaban

همزمان با دهه مبارک فجر آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با حضور دکتر حق شناس استاندار گلستان، مهندس شفیعی قائم مقام سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و مدیران ارشد استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ استاندار در این آیین گفت: حضور نیروهای جمعیت هلال احمر در حوادث موجب آرامش و دلگرمی حادثه دیدگان می شود و مردم با دیدن افراد با این لباس به آینده امیدوار می شوند.
دکتر حق شناس افزود: بسیاری از توصیه ها وقتی از زبان داوطلبان و سازمان های مردم نهاد مطرح می شود بیش از گفته های مدیران و مسولان تاثیر گذار است.
وی از تمامی خیرین و داوطلبان خواست تا موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را جدی بگیرند که با ارتباط و تماس رابطه مستقیم دارد.

حق شناس گفت: امیدآفرینی در جامعه هنر بزرگی است که داوطلبان هلال احمر می توانند به بهترین شکل ممکن این اقدام را انجام دهند. حضور نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در سیل اخیر گلستان و همراهی و همدلی آنان با مردم آسیب دیده، موجب رشد و افزایش سرمایه های اجتماعی در سطح جامعه شد.
همچنین قائم مقام و‌ مشاور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان گفت: بر محور منویات مقام معظم رهبری، در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به دنبال برنامه ریزی های مدون در راستای اشاعه فرهنگ کار خوب و داوطلبی در سطوح مختلف جامعه هستیم و این مهم جز با همت تمامی اعضای داوطلب و به ویژه خیرین جمعیت هلال احمر تحقق نمی یابد.
مهندس شفیعی خاطر نشان کرد: در سیل فروردین۹۸ در گلستان، یکی از اتفاقات خوب، ایجاد یک انبار مشخص در بخش دریافت، تفکیک و دسته بندی کمک های اهدایی مردمی؛ با محوریت بهره از ظرفیت های داوطلبی مردم بود.
وی افزود: در سیل گلستان آنچه رقم خورده، خدمت بی منت مردم برای مردم حادثه دیده از سیل در لباس پر افتخار جمعیت هلال احمر بوده است و مردم به صورت عینی شاهد بودند که تمامی کمک هایشان به واسطه جمعیت هلال احمر در اختیار حادثه دیدگان متأثر از سیل قرار می گیرد.
مهندس شفیعی در پایان گفت: آنچه باید در حوزه فعالیت های داوطلبی و کار خیر به آن توجه کنیم، اشاعه مناسب آثار بزرگ انسانی و معنوی است.
در بخش دیگری از این آیین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: سرمایه عظیم جمعیت هلال احمر ظرفیت های بزرگ داوطلبی و فعالیت های مبتی بر محور خیرخواهانه و داوطلبانه است و در سیل اخیر گلستان، صحنه های خاص با حضور اقشار مختلف مردم رقم خورد.
دکتر هروی یادآور شد: خیرین نوعدوست و نیک اندیش جمعیت هلال احمر استان سهم ارزشمندی در حوزه فعالیت های داوطلبی به نام خود ثبت و ضبط کرده اند.
وی در ادامه افزود: شعار محوری صلیب سرخ جهانی با عنوان «برای جهانی فراگیر، داوطلب شو» به معنای واقعی بر بهره مندی از تمامی ظرفیت های عظیم اجتماعی و داوطلبی در جمعیت هلال احمر حکایت دارد.
در ادامه مراسم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی افزود: اینکه انسان بتواند اجتماعی باشد و برای مردم مفید واقع شود، لذت خاصی است که فقط در خدمت به مردم وجود دارد حضور بنده در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان در جریان طرح نذر آب۲ در منطقه محروم شهرستان نیمروز سیستان و بلوچستان، یکی از معدود ویزیت های پزشکی برای بنده بود که شیرینی این خدمت را تا مدت ها احساس می کردم.
دکتر عارف نیا گفت: خدمت در جمعیت هلال احمر و فعالیت در حوزه های داوطلبی ، یکی از شیرین ترین اتفاقات زندگی هر فرد می تواند باشد.
در پایان این مراسم از خیرین و داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر استان تقدیر شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی