جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

آیین تجلیل از داوطلبان هلال احمر زنجان برگزار شد

 IMG 8618

۱۴ آذر همزمان با روز جهانی داوطلب، آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان با حضور نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرمانداران و شماری از مسئولان استان برگزار شد.

هلال احمر نمادی از ایمان به خدا و دفاع از همنوع است

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در این آیین گفت: نام هلال احمر که از هلال ماه، برگرفته شده، پیام آور اسلام و مسلمانی است و همه کسانی که در جمعیت هلال احمر و عضو این تشکیلات هستند در قدم اول مسلمان هستند.

حجت الاسلام ابوالقاسم دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رنگ سرخ هلال احمر بیانگر این است که فعالان و داوطلبان در این مجموعه حاضرند با خون خود از همنوعان دفاع کنند.

حجت الاسلام دولابی گفت: داوطلبان و عوامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در سیل و زلزله سینه خود را برای دفاع از همنوعان و خدمت به هم کیشان سپر کرده‌اند.

داوطلبی در حوزه های فرهنگی موثر است

معاون سیاسی- امنیتی استاندار زنجان نیز در ادامه مراسم با اشاره به وقوع انواع حوادث از جمله سیل و زلزله در ایران با توجه به موقیعت اقلیمی و جغزافیایی کشور، افزود: این حوادث دلخراش روح انسان را به واسطه مصدومیت و یا از دست دادن جان هموطنان آزرده می کند.

خدابخش مرادی نافچی یادآوری کرد: روح بلند انسان های بزرگ و از خودگذشته، از زندگی شخصی رها شده و به همنوعان خود خداباورانه، انسان دوستانه، عاشقانه، عالمانه و مدبرانه در حد بضاعت و توان، خدمات می دهند. نمونه ای از این خدمات را در هشت سال جنگ تحمیلی دیدیم که این عرصه ایثارگری به هشت سال ختم نشد، اگر امروز نیز حادثه ای روی دهد، زنان و مردان بزرگی هستند که به همنوعان خدمات ارائه می دهند؛ داوطلبان و اعضای جمعیت هلال احمر به عنوان مجموعه ای تاثیرگذار و پویا در دنیای امروز و در ایران اسلامی فعالیت می کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: استان به لحاظ موقعیت جغرافیایی وقایعی از قبیل زلزله و سیل را شاهد بوده است، که ابتدای امسال حرکت عمومی و جهادی با رویکرد  وحدت را شاهد بودیم.

مرادی نافچی افزود: باید آمادگی داشته باشیم و آموزش های لازم را به جامعه بدهیم و حوزه های آسیب پذیر در مواقع بحرانی را شناسایی کرده و مردم را آموزش داده و همراه آنها باشیم.

وی گفت: فعالیت داوطلبی در حوزه فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شتاب بخشی به شاخص های توسعه در استان زنجان موثر است.

خدمات داوطلبان قابل ارزش گذاری نیست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان هم در آیین تجلیل از داوطلبان ضمن تبریک ۱۴ آذر روز جهانی داوطلب افزود: شعار امسال این روز "برای آینده ای فراگیر داوطلب شو" نامگذاری شده است.

شهرام میرزایی گفت: موفقیت های این مجموعه را مدیون تلاش های ارزنده داوطلبان هستیم و سرمایه بزرگ جمعیت هلال احمر نیروهای داوطلب هستند.

وی با بیان اینکه مردم استان زنجان به مهربانی، نوعدوستی و همراهی ها زبانزد است، یادآوری کرد: با توجه به جاری شدن سیل در برخی از استان ها ابتدای امسال، روزهای حادثه خیزی را تجربه کردیم که با همراهی قابل توجه شهروندان این استان و تلاش شبانه روزی داوطلبان توانستیم در دو نوبت رتبه نخست جمع آوری کمک های غیرنقدی مردمی را کسب کنیم.

میرزایی با بیان اینکه بر اساس اساسنامه جمعیت هلال احمر، کار در این مجموعه به شکل داوطلبانه است، گفت: موفقیت هایی که در هلال احمر استان زنجان کسب شده مرهون همت این قشر پرتلاش است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه "ارزش گذاری خدمات داوطلبی" بسیار مهم است، افزود: به طور مستمر از میزان مبلغ جمع آوری شده برای هموطنان سیل زده  صحبت شده اما هیچوقت درباره ارزش خدمات داوطلبانه بحث و صحبت نشده است که این مهم نیاز به تامل و تدبر بیشتری دارد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

IMG 8616 IMG 8638