اجرای برنامه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در آذربایجان شرقی

 IMG 4227

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با سرپرست جمعیت هلال احمر استان دیدار و گفت‌وگو و بر اجرای برنامه های حمایتی و فرهنگی برای حمایت از زنان سرپرست خانواده تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، صادق زاده، در این دیدار با اشاره به مردمی بودن جمعیت هلال احمر گفت: برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی، طرح ها و برنامه های مختلفی از طرف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، تهیه و تدوین شده که اجرای آنها مستلزم اهتمام و همکاری سازمانهای مردم نهاد و دستگاه ها است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی گفت: در این راستا جمعیت هلال احمر می تواند با اجرای برنامه های ابلاغی و ابداعی و برگزاری کارگاههای آموزشی در توانمندسازی زنان در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی نقش داشته باشد.

در این دیدار سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، نیز با استقبال از اجرای برنامه ها و طرح های حمایت از توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست گفت: با توجه به داوطلب محور بودن جمعیت هلال احمر، نقش  زنان در این ساختار بسیار مشهود بوده و بخش اعظمی از اعضای جمعیت هلال احمر را بانوان داوطلب تشکیل می دهند.

هادی موسوی گفت: این جمعیت همواره در اجرای برنامه های سازمانی برای تحقق اهداف و اصول هلال احمر نگاه ویژه ای به بانوان  دارد.

وی گفت: هلال احمر در حوادثی از قبیل سیل و زلزله نسبت به حمایتهای روحی و روانی از زنان آسیب دیده از حوادث اقدام کرده و در زمان عادی نیز کارگاههای آموزشی تبیین آسیب های اجتماعی و همچنین حمایت از زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست را برگزار می کند.

موسوی تاکید کرد: برای توانمند سازی این قشر آسیب پذیر جامعه آماده همکاری با امور بانوان و خانواده استانداری هستیم.

کلمات کلیدی