جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 19 فروردین 1399

امدادرسانی هلال‌احمر اردبیل به 3580 نفر در برف و کولاک استان

 Balgard Barf Ardebil

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: عوامل این جمعیت در برف و کولاک روزهای اخیر، به ۳ هزار و ۵۸۰ گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی با اعلام این خبر افزود: ۳۰۰ نجاتگر هلال احمر استان با انجام ۶۰ عملیات امدادی به این افراد امدادرسانی کردند.

وی اضافه کرد: ۹۲۵ نفر توسط جمعیت هلال احمر در پایگاه های بین شهری، مساجد و مراکز آموزشی اسکان اضطراری داده شدند‌. همچنین ۱۶ زن باردار و ۷ بیمار دیالیزی هم توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به حضور بالگرد جمعیت هلال احمر در استان اردبیل تصریح کرد: با مساعد شدن هوا و با استفاده از بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر در شهرستان خلخال، در ۶ روستا امداد هوایی انجام شده و بسته های غذایی ۷۲ ساعته بین متاثران از برف و کولاک استان توزیع شد.

وی گفت: در این عملیات ۱۷ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی ست نجات و ۱۵ دستگاه خودروی پشتیبان به کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: ۴ نفر از مسافران در گردنه اسالم گرفتار شده و در قهوه خانه مانده بودند که به وسیله بالگرد به مناطق امن انتقال داده شدند.

معبودی با بیان اینکه ۳۶۰ بسته اضطراری و ۵۸۴ تخته پتو بین گرفتار شدگان در برف توزیع شده است، افزود: از روز ۲۱‌ بهمن بارش برف در استان شروع و با توجه به آمادگی نیروهای جمعیت هلال احمر استان از همان ساعات اولیه امدادرسانی به متاثران آغاز شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی