جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه با هدف ارائه خدمات مطلوب جست‌وجو و نجات در سوانح هوایی استان البرز

 IMG 20191222 193045 234

تفاهم‌نامه سه جانبه میان جمعیت هلال احمر استان البرز، فرودگاه بین المللی پیام و مرکز هماهنگی جست‌وجو و نجات اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهی کشور، با هدف ارائه بهینه خدمات جست‌وجو و نجات امضا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ ناصر چرخساز،از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر، فرودگاه بین المللی پیام و اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهی کشور خبر داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: این تفاهمنامه به منظور تسهیل در ارائه خدمات جست و جو و نجات و افزایش سرعت عمل حین سوانح هوایی منعقد و بر اساس آن مقرر شد تا در هنگام وقوع حادثه، اطلاعات جامع و دقیق به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات (EOC) جمعیت هلال احمر گزارش شود تا نیروهای امدادی هر چه سریعتر برای ارزیابی و امدادرسانی در صحنه حاضر شوند. 
چرخساز بیان کرد: یکی از اهداف هلال احمر ایجاد جامعه تاب آور و افزایش آمادگی در برابر حوادث و سوانح است؛ با توجه به اهمیت سوانح هوایی در سطوح بین المللی، برگزاری مانورهای متعدد با همکاری فرودگاه بین المللی پیام و اداره کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهی کشور، کمک شایانی به ارتقای آمادگی طرفین در مواقع لزوم خواهد کرد.
این مقام مسئول در پایان یادآور شد: علاوه بر آن بنا شد جمعیت هلال احمر با برگزاری کلاس های آموزشی امداد و کمک های اولیه برای کارمندان این فرودگاه و در مقابل فراگیری دوره های تخصصی جست و جو و نجات هوانوردی توسط متخصصانی که در این حوزه فعالیت دارند، برای امدادگران و نجاتگران این جمعیت، تعاملات بیشتری را با این فرودگاه فراهم کند.
فرودگاه بین المللی به عنوان یکی از فرودگاه های مرز هوایی ایران در سال ۱۳۷۱ جهت انجام امور پستی و بار هوایی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون به صورت ۲۴ ساعته فعال است.
 
 
 
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

IMG 20191222 193044 997 IMG 20191222 193045 028 IMG 20191222 193044 994