جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

برگزاری اولین دوره تربیت مربی «آگاهی از خطرات مین و مهمات منفجر نشده» در ایلام

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از برگزاری دوره تربیت مربی آگاهی از خطرات مین و مهمات منفجر نشده با حضور 65 نفر از مربیان در دو شهرستان مهران و دهلران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری گفت: این دوره با هدف آموزش اصول اولیه ایمنی در مخاطرات ناشی از انواع مین و مهمات منفجر نشده، آگاهی از اثرات ناشی از انفجار، شناخت مناطق پر خطر و همچنین بازآموزی مربیان به مدت دو روز و با حضور نماینده یونیسف در شهرستان‌های مهران و دهلران برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان ایلام و احساس خطر از نمایان شدن انواع مین های جنگی در مناطق مرزی استان باعث شد سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با همکاری سازمان یونیسف کارگاه آشنایی با خطرات مین و مهمات منفجر نشده با هدف کاهش خطرات مین و مهمات منفجر نشده را در شهرستان‌های مهران و دهلران و روستاها و مناطق عشایری اجرا کنند.

علی اصغر علی اکبری افزود: در این دوره شناخت انواع مین و مهمات منفجر نشده ، اصول اولیه ایمنی در مخاطرات ناشی از انفجار مین و تاثیرات ناشی از آن همچنین بررسی رفتارهای خطرناک و شناخت مناطق پر خطر،کمک های اولیه در ترومای ناشی از انفجار مین و حمایت های روانی در حوادث ناشی از انفجار مین و مهمات به مربیان آموزش داده می شود.

وی گفت: پس از اتمام این دوره آموزشی نیزمربیان به مناطق عشایری، روستایی، مدارس و ... که  از پیش شناسایی شده اند در شهرستان های مهران و دهلران اعزام و به آگاه سازی و آموزش جامعه هدف خود که در معرض خطر هستند اقدام خواهند کرد.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6)
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی