جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

برگزاری جلسه توجیهی دهیاران و مسئولان خانه های هلال در بم

 IMG 20191023 WA0010

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بم از برگزاری نشست توجیهی دهیاران و مسئولان خانه های هلال شرق استان با حضور معاون مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی به میزیانی این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ نشست توجیهی دهیاران و مسئولان خانه های هلال روستاهای شرق استان به منظور آشنایی با نحوه تاسیس و فعالیت موثر خانه های هلال با حضور معاون مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی در استانداری، معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان، معاون عمرانی فرمانداری شهرستان بم، جمعی از بخشداران، دهیاران و روسای خانه های هلال شرق استان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

معاون مدیرکل امور روستایی و شوراها در این جلسه گفت: این نشست به منظور برنامه‌ریزی جهت افزایش مشارکت‌های محلی در راستای فراگیری آموزش های امدادی هلال احمر و آمادگی در برابر حوادث با بهره‌گیری از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها حائز اهمیت است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ضرورت تاسیس خانه های هلال به منظور ارائه آموزش های همگانی امدادی به روستاییان مهم دانست و گفت: آموزش امداد و کمک‌های اولیه به‌ عنوان یکی از مهارت های زندگی برای آحاد جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسین سام زاده با اشاره به اینکه در حوادث، مردم جزء نخستین افرادی هستند که در صحنه حادثه حضور دارند، افزود: کسب مهارت های امدادی برای عموم جامعه در زمان وقوع حادثه در بسیاری از حوادث باعث پیشگیری و کاهش آسیب ها می شود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی